Festival golova

Crystal Palace na Elland Roadu 'razmontirao' Leeds

Autor: Robert Hrkać

09.04.2023. 17:11

Nastavlja se renesansa Crystal Palacea pod vodstvom 75-godišnjeg stručnjaka Roya Hodgsona. Nakon što je naslijedio Patricka Vieiru, koji ‘nije preživio’ niz od 12 utakmica bez pobjede u 2023., bivši izbornik Engleske je s Palaceom povezao dva uzastopna trijumfa.

Nova žrtva Hodgsonovih ‘Eaglesa’ je Leeds United, koje su pregazili na Elland Roadu s 5 : 1. Festival golova otvorio je Leedsov napadač Patrick Bamford, koji je u 21. minuti glavom lakoćom zabio nakon ubačaja iz kornera Aaronsona.

Ubrzo je uslijedio žestoki odgovor gostiju. Stoper Marc Guehi izjednačio je na 1 : 1 u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, a u nastavku su Jordan Ayew (dvostruki strijelac), Eberechi Eze i Odsonne Edouard pronašli put do mreže Mesliera.

Crystal Palace je s ovom pobjedom značajno povećao šanse za ostanak, dok je Leeds samo dva boda iznad zone ispadanja.

Inače, ovo je Hodgsonov drugi mandat na klupi kluba sa Selhurst Parka.