Subota, 20. travnja 2024

5 C°

Roland Garros

Carlos Alcaraz rutinski prošao u osminu finala Roland Garrosa, Borna Ćorić danas igra protiv Argentinca

Autor: Portal Novi list

03.06.2023. 07:52

Alcaraza sada čeka Talijan Lorenzo Musetti

PARIZ  Najbolji igrač na pojedinačnoj ATP ljestvici, 20-godišnji Španjolac Carlos Alcaraz, bez poteškoća je u trećem kolu Roland Garrosa svladao Kanađanina Denisa Shapovalova (ATP – 32.) sa 6-1, 6-4, 6-2, a za pobjedu je trebao dva sata i 10 minuta.

Alcarazu je ovo treći nastup na pariškoj crvenoj zemlji, a najbolji rezultat mu je prošlogodišnje četvrtfinale. Za obranu prošlogodišnjih bodova Španjolac će u osmini finala morati pobijediti Talijana Lorenza Musettija (ATP – 18.) koji je s jednako uvjerljivih 6-1, 6-2, 6-4 pobijedio najbolje rangiranog Britanca Camerona Norrieja (ATP – 13.).

Uvjerljivom pobjedom 6-2, 6-2, 6-3 nad Argentincem Diegom Schwartzmanom (ATP – 95.), do osmine finala je stigao i Grk Stefanos Tsitsipas (ATP – 5.), koji je prije dvije godine bio finalist Roland Garrosa. Tsitsipas će biti veliki favorit za plasman u četvrtfinale, jer će mu suparnik biti Austrijanac Sebastian Ofner (ATP – 118.) koji je u pet setova (5-7, 6-3, 7-5, 1-6, 6-4) svladao Talijana Fabija Fogninija.

Treći tenisač svijeta, Srbin Novak Đoković, svladao je na putu do osmine finala Španjolca Alejandra Davidovicha Fokinu sa 7-6 (4), 7-6 (5), 6-2.  Za plasman u svoje 14. uzatopno četvrtfinale u Roland Garrosu, a ukupno 17. Đokovića sada čeka Peruanac Juan Pablo Varillas koji je svladao Poljaka Huberta Hurkacza  ( 3:6, 6:3, 7:6, 4:6, 6:2)

Iako se nakon dva seta činilo da će svoje mjesto u osmini finala zauzeti i 7. tenisač svijeta Rus Andrej Rubljov, s tim se nije složio i Talijan Lorenzo Sonego (ATP – 48.). Nakon što je Rubljov poveo sa 7-5, 6-0, Sonego je napravio potpuni preokret i osvojio sljedeća tri seta sa 6-3, 7-6 (5), 6-3. Rubljov do meč-lopte nije došao. Sonego se tako drugi put u karijeri probio do osmine finala na pariškoj zemlji, a za plasman u četvrtfinale će morati pobijediti još jednog ruskog predstavnika, Karena Hačanova, koji je sa 6-4, 6-1, 3-6, 7-6 (5) svladao Australca Thanasija Kokkinakisa.

Svoj put prema osmini finale danas će tražiti i jedini hrvatski predstavnik u muškom dijelu turnira Borna Ćorić kojega očekuje meč protiv Argentinca Etcheverryje.