Petak, 19. travnja 2024

NBA liga

Boston Celticsi se još drže na životu, Tatum odveo svoju momčad prema petoj utakmici

24.05.2023. 10:11

Jayson Tatum skupio je 33 poena i 11 skokova za pobjedu Celticsa koji će se pokušati približiti Miamiju na 2-3 u petoj utakmici u petak na svom terenu.

Boston Celtics su ostali na životu nakon što su sinoć u četvrtoj utakmici finala Istočne konferencije u Miamiju pobijedili domaći Heat sa 116-99 smanjivši na 3-1 u seriji.

“Sada samo moramo ići osvojiti još jednu, to je sve što je važno,” rekao je Marcus Smart, koji je ubacio 11 poena za Boston. “Imamo utakmicu po utakmicu. Shvaćamo da su izgledi protiv nas, ali mi smo momčad koja vjeruje u nas bez obzira na sve, a sve što je važno je sljedeća utakmica.”

Jayleen Brown je ubacio 17 koševa, a Derrick White dodao je 16 za  Celticse, koji su preokrenuli rezultat nadigravši Heat 38-23 u trećoj četvrtini.

Jimmy Butler je predvodio Miami sa 29 poena i devet skokova.  Gabe Vincent postigao je 17 pogodaka, a Caleb Martin dodao je 16 s klupe za Heat.

Zostajući 11 koševa krajem treće četvrtine, Miami je smanjio zaostatak na pet prije nego što je Boston uzvratio postigavši ​​12 uzastopnih koševa i osigurao vodstvo od 100-83 sa 7:25 minuta prije kraja.