Četvrtak, 28. ožujka 2024

Svjetski skijaški kup

Austrijancu Manuelu Felleru prva vožnja u Kitzbuehelu, Filip Zubčić izborio drugu vožnju

22.01.2023. 13:07

Istoku Rodešu je zaostatak od 2.86 sekundi donio 38. mjesto. Matej Vidović je završio na 47. mjestu, a Samuel Kolega je završio bez plasmana

KITZBUEHEL Austrijanac Manuel Feller iskoristio je startni broj 1 i postavio najbolje vrijeme prve vožnje (52.18 sekundi) na slalomu za Svjetski kup u austrijskom Kitzbuehelu, dok je od četvorice hrvatskih predstavnika samo Filip Zubčić uspio izboriti nastup u drugoj vožnji.

Zubčić je za Fellerom zaostao nešto manje od dvije sekunde (+1.98), što je bilo dovoljno za diobu 20. mjesta s Britancem Billyjem Majorom.

Istok Rodeš je nakon tri uzastopna odustajanja završio prvu vožnju, ali nije bio dovoljno brz da bi se našao među 30 najboljih, a zaostatak od 2.86 sekundi donio mu je 38. mjesto. Matej Vidović je zaostao 4.25 sekundi i završio na 47. poziciji, dok je Samuel Kolega nakon solidnog prvog prolaznog vremena napravio pogrešku i ostao bez plasmana.

Felleru su se unutar pola sekunde zaostatka približila samo dvojica skijaša, Norvežanin Lucas Braathen (+0.31) i Nijemac Linus Strasser (+0.50). Olimpijski pobjednik u slalomu Francuz Clement Noel imao je četvti rezultat (+0.53).

Start druge vožnje je predviđen za 13 sati i 30 minuta.