Petak, 29. ožujka 2024

Englesko prvenstvo

Arsenal se pobjedom u londonskom derbiju vratio na vrh, Mateo Kovačić asistirao za počasni pogodak

02.05.2023. 22:58

Topnici imaju dva boda i dvije utakmice više od Manchester Cityja

LONDON  U posljednjem susretu 34. kola engleske Premier lige nogometaši Arsenala su prilično lako pobijedili Chelsea 3-1 na svom terenu čime su se vratili na vrh ljestvice.

Arsenal ima dva boda više od Manchester Cityja (78-76), ali klub iz Manchestera ima dvije utakmice manje.

Arsenal je slomio Chelsea nakon samo 45 minuta igre, na odmor se otišlo uz 3-0 prednost domaćina. Potpuno je dominirao Arsenal u prvom dijelu, a sve je to naplatio Odegaard s dva pogotka za 2-0, u 18. i 31. minuti, dok je u 34. Brazilac Gabriel Jesus zabio za velikih 3-0.

U nastavku je Arsenal primirio ritam, a Chelsea je tek dao počasni pogodak. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je asistirao, a Madueke je u 65. minuti postavio konačan rezultat ovog susreta. Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Arsenal je pobijedio nakon četiri prvenstvene utakmice bez pobjede. Chelsea je zadnji put pobijedio sredinom ožujka te je tek 12. na ljestvici.