Foto: GSB
Susret ministranata Gospićko-senjske biskupije započeo je danas u Župi Marija Majka Crkve misom koju je predvodio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić. Pred njih stotinjak biskup Križić je u propovijedi pojasnio Abrahamov poziv kao prekretnicu u povijesti spasenja te približio stvarnost unutarnjeg glasa kojeg je Abraham slijedio.
-U prvom čitanju slušali smo o Abrahamu. Znamo da je Bog pozvao Abrahama da napusti dom oca svoga i da pođe prema zemlji koju mu Bog daje. Zemlja u to vrijeme nije bila previše nastanjena. Bilo je puno praznog prostora. Ljudi su bili nomadi i selili su se iz mjesta u mjesto. Nisu imali kuće već šatore. U to vrijeme jako je teško bilo napustiti svoj zavičaj. Na putu je znalo biti pljačkaša, krađa. Bog Abrahama izdvaja iz svega, njegovog okruženja, sigurnosti.
Bog traži da Abraham ode sam iz obitelji zbog toga što su svi tada bili vjernici – Abrahamova obitelj i svi stanovnici, ali su vjerovali u mnoštvo bogova. U početku Adam i Eva znali su da je Bog jedan, ali pomalo su ljudi, kada ih snađe nekakvo zlo, počeli vjerovati da uz pojedino božanstvo postoji još poneko koje će im pomoći. Bog Abrahama želi poučiti da vjeruje u samo jednoga Boga, i da onda i njegovi potomci od kojih će postati novi narod budu vjernici u samo jednoga Boga. Ako nekoga hoćemo izvući iz lošeg društva, onda ga moramo odvesti negdje drugdje da promjeni ambijent. Baš zbog loše vjere, magije, prinošenja ljudskih žrtava, Bog je htio maknuti Abrahama iz okruženja u kojem je bio „siguran“ i odvesti ga u mjesto gdje počinje povijest Izabranog naroda, zaključio je biskup Zdenko Križić.

Foto: GSB
Održan kviz
Poručio je ministrantima kako nas sve Isus poziva da živimo tako da ljudi mogu vidjeti naša dobra djela. Stoga se ministranti trebaju truditi se da budu primjer u dobru. Na taj način će biti mali svjedoci u svojoj kući, školi, na ulici i svugdje gdje budete. Biskup je misu slavio u zajedništvu sa plitvičkim župnikom i povjerenikom za pastoral ministranata Josipom Tomljanovićem i prepozitom Senjskog kaptola Milom Čančarom, generalnim vikarom Marinkom Miličevićem, kancelarom i biskupovim tajnikom Mišelom Grgurićem te s drugim svećenicima koji su na susret doveli ministrante iz župa kojima upravljaju.
Nakon svečanog misnog slavlja ministranti su pošli na rekreativni dio programa. Na obližnjem igralištu organizirano je nogometno natjecanje te je održan i ministrantski kviz u kojemu su pobijedili ministranti iz župe Senj, dok su drugo mjesto osvojili ministranti iz župe Brinje i treće mjesto ministranti župe iz Gospića.

Foto: GSB
najnovije
najčitanije
Zadar
paklene vrućine
Toplinski val u Hrvatsku donio temperature i do 37 stupnjeva. Crveno upozorenje na cijeloj obali
Zadar
UKORAK S VREMENOM
Uslugom »Moja Čistoća« informirajte se i lakše upravljajte računima već danas!
Zadar
špica
[FOTO] VRUĆA SUBOTA Unatoč paklenim vrućinama, Poluotok je vrvio ljudima. Donosimo djelić atmosfere
Zadar & Županija
OD PONEDJELJKA
KAZNE DO 13 TISUĆA EURA Grad Nin kreće u uklanjanje ilegalnih naprava za sidrenje
Hrvatska
prijatelji životinja
U Zagrebu održan prosvjed za prava životinja: ‘Dosta je šutnje i nečinjenja’
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda