“Potop” Paga i Galovca

Autor: Z L

06.12.2009. 23:00

HV POSEDARJE 0 – HAJDUK 0
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja. 50. Sudac. Damir Silić (Dicmo). Pomoćnici: Branimir Milačić i Denis Mršić (obojica Biograd). Delegat: Fredi Nikpalj (Zadar). Crveni karton: Šime Čulina, (Hajduk, 74′ – drugi žuti).
HV POSEDARJE: Bodulić, Grabovac (od 63′ Jurica), Kajtazi, Brkljača, Rodić, J. Bertović, Vulić, Vukorepa, I. Zdrilić, J. Brala, L. Zdrilić (od 67′ M. Bertović). Trener: Luzarko Novaković.
HAJDUK: Ante Zubčić, Pedić, Marino Čulina (od 82′ Mušura), Š. Čulina, D. Batur (od 65′ Marko Čulina), Bacalja, Viduka, K. Čulina, Antonio Zubčić, Remšak (od 63′ Žilić). Trener: Jure Čulina.
U županijskom derbiju po teškom i blatnjavom terenu u srazu pomlađenih Posedaraca i do sada vodećih Pridražana nije bilo pobjednika niti golova, pa je konačnih 0:0 i najrealniji omjer ove ne baš kvalitetne predstave. U prvom poluvremenu vitezovi su bili terenski premoćniji i angažiraniji na skliskom terenu, ali su u završnici bili neučinkoviti. Tako je u 6. minuti Luka Zdrilić izbliza šutirao pored gola, u 9. minuti Ante Vukorepa s pet metara pogađa vratara gostiju Antu Zubčića. U 41. minuti Duje Rodić s 30 metara iz slobodnog udarca uz pomoć vratara gostiju pogodio je gredu. U drugom poluvremenu drugačija slika jer ipak kvalitetniji i tjelesno spremniji gosti iz Pridrage preuzimaju incijativu, ali su i oni u završnici nakon brzih protunapada bili totalno neprecizni. Tako je Blaž Zubčić u 47. minuti sa 14 metara šutirao, a vrlo dobri vratar Posedaraca Petar Bodulić uspio obraniti, da bi isti igrač u 62. minuti izbio sam pred gol “domaćina”, ali se spetljao. I s igračem manje gosti su imali još dvije velike prigode i to u 77. minuti kada je Zoran Žilić izašao sam ispred vratara, ali je njegov udarac sa šest metara Bodulić efektno obranio, da bi seriju promašaja zaključio u 86. minuti Marko Čulina kada se neometen na pet metara pred golom Posedaraca spetljao pa je nakon prvog remija i zbog dva izgubljena boda Hajduk nakon dugo vremena pao s vodeće pozicije.
POLAČA 3 – SABUNJAR 1
POLAČA – Igralište Bićina. Gledatelja: 50. Sudac: Damir Jokić (Dicmo). Pomoćnici Robert Kulušić (split) i Mario Jadrijević (Glavica). delegat: Ante Baraba (Paljuv). Strijelci. 1:0 Ćuković 86′), 2:0 Uskok (52′), 3:0 Uskok (73′), 3:1 Pupovac (87′).
POLAČA: Ivić, M. Vulelija, Žilić, Orlović, Perica, Marjanović, Š. Prtenjača (od 52′ Uskok), Ćuković (od 75′ Pavičić), T. Vulelija, Šunić (od 68′ A. Prtenjača), Banović. Trener: Slobodan Prtenjača.
SABUNJAR: Kolanović, Vukšević (od 74′ Mirković), Rogić, Mustać, Lerga, Štrkalj, Bokara, Pijaca, Pupovac (od 89′ Kapović), Vedrić, Lisica (od 65′ Milutin). Trener: Mladen Zanki.
Gostujuća ekipa Sabunjara imala je tijekom utakmice jalovu incijativu i veći posjed lopte. Domaćin je mudro čekao te bio konkretniji iskoristivši svoje prilike. Prvi gol pao je nakon kornera, a najbolje se snašao mladi Ćuković koji je zabio glavom. Odmah nakon što je ušao domaći napadač Uskok zabija svoj prvi gol, a nedugo zatim i drugi gol, a gosti iz Privlake uspjeli su tek ublažiti poraz pogotkom u zadnjim minutama susreta.
DRAGOVOLJAC 1 – ZRMANJA 2
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 50. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Ivan Čačić i Alberto Rogić (oba Zadar). Delegat: Zdravko Perica (Šibenik). Strijelci: 0:1 A. Brkić (54′), 0:2 Šendula (57′), 1:2 Fantov (74′).
DRAGOVOLJAC: Lončar, Marić, Bulić, Dundov (od 46′ Lulić), Grubić, Lučić (od 46′ Jukić), Fantov, Paleka (od 77′ Zekić), Rodić, Marinović, A. Perica. Trener: Šime Demo.
ZRMANJA. Šarlija, D. Perica, Jurjević, A. Brkić, Baričević, Breulj, Karamarko, Kajtazi, Š. Brkić, Šarić, Šendula. Trener. Ante Serdarević.
Jedva sakupljeni i oslabljeni Obrovčani uspjeli su velikom borbenošću prekinuti seriju nepobjedivosti Poličanaca i nakon devet kola nanijeti im prvi poraz s 2:1. U prvom poluvremenu domaćini su bili bolji, ali od niza prigoda nisu realizirali niti jednu. Najveće šanse prokockali su: Š. Paleka u 14. minuti kada je njegov volej udarac s 15 metara s desna završio tik pored vratnice i u 21. minuti kada je T. Marinović sa osam metara šutirao preko gola. Početkom nastavka neočekivano gosti iz brzih protunapada uspijevaju ugroziti vrata domaćih pa je tako M. Šendula u 49. minuti glavom sa šest metara pogodio gredu da bi u 54. minuti nakon izvedenog kornera od strane L. Kajtazija mladi A. Brkić glavom s pet metara doveo Obrovčane u vodstvo od 1:0. U 57. minuti gosti su povisili na 2:0 kada je D. Šarić ubacio s desna, a M. Šendula s osam metara iskosa svladao nemoćnog vratara S. Lončara. Pritisak domaćih urodio je plodom u 74. minuti kada je odbijenu loptu od vratara Šarlije nakon izvedenog slobodnog udarca M. Grubića s 25 metara Š. Fantov s osam metara poslao u mrežu. Nakon toga sva nastojanja domaćina da barem poravnaju rezultat nisu urodila plodom pa su tako trener A. Serdarević i njegova Zrmanja postali prva noćna mora za Dragovoljce jer ih pune dvije godine Obrovčani stalno pobjeđuju.
KRKA 11 – PAG 0
LOZOVAC – Igralište NK Krke. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Čović (Knin). Pomoćnici: Ivan Paleka i Petar Paleka (oba Zadar). Strijelci: 1:0 R. Vuković (4′), 2:0 D. Vuković (8′), 3:0 Menđušić (17′), 4:0 R. Vuković (25′), 5:0 R. Vuković (27′ – 11 m), 6:0 R. Vuković (35′), 7:0 Mikić (66′), 8:0 D. Vuković (71′), 9:0 D. Vuković (78′), 10:0 D. Vuković (83′), 11:0 Krasnići (87′ – 11 m).
KRKA: Krasnići, Junaković, Pavić, Gačina, Štrkalj, Gatara, D. Vuković, Pelopoja, R. Vuković (od 55′ Škorić), Mikić (od 67′ Miletić), Menđušić (od 60′ Crljen). Trener: Željko Maretić.
PAG: Čović, Pernar, Martić, Šmit, Kompes, Sabalić (od 46′ Mišković), Žunić, Miletić, Kustić, Pastorčić, Pavelić.
Pažani su u Lozovcu doživjeli pravi potop primivši 11 zgoditaka, a o svemu drugom dovoljno govori sam rezultat.

ČETVRTA HNL

Rezultati 12. kola: HV Posedarje – Hajduk 0:0, Dragovoljac – Zrmanja 1:2, Vodice – Galovac 6:0, SOŠK – DOŠK 1:1, Krka – Pag 11:0, Polača – Sabunjar 3:1, Rudar slobodan.
Redoslijed: Polača 23, Hajduk 22, Dragovoljac 21, Vodice 20, Krka 18, Rudar 17, Zrmanja 16, Sabunjar 15, Galovac, HV Posedarje 13, DOŠK 10, Pag (-1) 6, SOŠK 5.
Parovi idućeg kola: Sabunjar – HV Poseadrje, Pag – Polača, DOŠK – Krka, Galovac – SOŠK, Zrmanja – Vodice, Hajduk – Rudar.