Foto: Davor Puklavec/PIXSELL
Preminulo je novorođenče koje je nakon zaraze enterovirusom sredinom lipnja iz bjelovarske bolnice prebačeno na liječenje u Kliniku za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, potvrdila je u subotu ravnateljica Opće bolnice „Dr. Anđelko Višić“ Sanela Grbaš Bratković.
Riječ je o djetetu koje je od prvog dana zaraze bilo u iznimno teškom stanju, liječnici su se borili za njegov život, a iako je na trenutke bilo naznaka da bi se stanje moglo popraviti, dogodilo se najgore.
Ravnateljica Grbaš Bratković je rekla da je situacija u toj bolnici sada pod kontrolom, eliminiran je virus zbog kojeg je prije nekoliko tjedana oboljelo više novorođenčadi.
“Testiranja se provode redovno, no novozaraženih nema, a već nekoliko dana u bolnici nema niti hospitaliziranih zbog enterovirusa”, dodala je.
najnovije
najčitanije
Zadar
paklene vrućine
Toplinski val u Hrvatsku donio temperature i do 37 stupnjeva. Crveno upozorenje na cijeloj obali
Zadar
UKORAK S VREMENOM
Uslugom »Moja Čistoća« informirajte se i lakše upravljajte računima već danas!
Zadar
špica
[FOTO] VRUĆA SUBOTA Unatoč paklenim vrućinama, Poluotok je vrvio ljudima. Donosimo djelić atmosfere
Zadar & Županija
OD PONEDJELJKA
KAZNE DO 13 TISUĆA EURA Grad Nin kreće u uklanjanje ilegalnih naprava za sidrenje
Hrvatska
prijatelji životinja
U Zagrebu održan prosvjed za prava životinja: ‘Dosta je šutnje i nečinjenja’
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda