Foto: Arhiva NL
Jadranski naftovod (Janaf) sklopio je s MOL-om nove ugovore o transportu i skladištenju nafte, priopćio je Janaf u ponedjeljak.
Riječ je o ugovoru o transportu 500.000 tona nafte po načelu “puno za prazno” na dionici Omišalj – Gola za razdoblje do 31. ožujka ove godine te ugovor o skladištenju 149.385 prostornih metara sirove nafte u sustavu Janaf-a na Terminalima Omišalj i Sisak također na razdoblje do 31. ožujka ove godine.
Uprava u priopćenju navodi kako sklapanje novih ugovora predstavlja izniman doprinos Janaf-a energetskoj stabilnosti i neovisnosti Europske unije.
“Ovime se na konkretan način potvrđuje zaključak najviših tijela EU-a koja su nedavno istaknula stratešku važnost Janaf-a kao dijela energetskog čvorišta srednje Europe”, ističe Janafova uprava.
najnovije
najčitanije
Zadar
paklene vrućine
Toplinski val u Hrvatsku donio temperature i do 37 stupnjeva. Crveno upozorenje na cijeloj obali
Zadar
UKORAK S VREMENOM
Uslugom »Moja Čistoća« informirajte se i lakše upravljajte računima već danas!
Zadar
špica
[FOTO] VRUĆA SUBOTA Unatoč paklenim vrućinama, Poluotok je vrvio ljudima. Donosimo djelić atmosfere
Zadar & Županija
OD PONEDJELJKA
KAZNE DO 13 TISUĆA EURA Grad Nin kreće u uklanjanje ilegalnih naprava za sidrenje
Hrvatska
prijatelji životinja
U Zagrebu održan prosvjed za prava životinja: ‘Dosta je šutnje i nečinjenja’
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda