Foto: Arhiva NL
Jadranski naftovod (Janaf) sklopio je s MOL-om nove ugovore o transportu i skladištenju nafte, priopćio je Janaf u ponedjeljak.
Riječ je o ugovoru o transportu 500.000 tona nafte po načelu “puno za prazno” na dionici Omišalj – Gola za razdoblje do 31. ožujka ove godine te ugovor o skladištenju 149.385 prostornih metara sirove nafte u sustavu Janaf-a na Terminalima Omišalj i Sisak također na razdoblje do 31. ožujka ove godine.
Uprava u priopćenju navodi kako sklapanje novih ugovora predstavlja izniman doprinos Janaf-a energetskoj stabilnosti i neovisnosti Europske unije.
“Ovime se na konkretan način potvrđuje zaključak najviših tijela EU-a koja su nedavno istaknula stratešku važnost Janaf-a kao dijela energetskog čvorišta srednje Europe”, ističe Janafova uprava.
najnovije
najčitanije
Crna Kronika
Isključeni iz prometa
Policija u Benkovcu uhvatila dvojicu pijanih vozača, dobili su “paprene” kazne
Zadar
Oštećeno kulturno dobro
ZAPOČINJE OBNOVA Izrađuje se elaborat za sanaciju Sv. Dominika
Zadar
Zaprimanje dokumentacije
VAŽNA OBAVIJEST IZ GRADA ZA UMIROVLJENIKE Još tri dana za prijavu za mjesečnu naknadu
Crna Kronika
Hitna intervencija
Traktorist klizeći udarao u stabla, s teškim ozljedama prevezen helikopterom u Zagreb
Hrvatska
Tržište rada
Obrtnička zanimanja postaju sve poželjnija, a umjetna inteligencija prijeti visokoobrazovanim radnicima
Crna Kronika
Kobno pretjecanje
VIDEO KOJI LEDI KRV U ŽILAMA! Ovako su izgledali posljednji trenuci prije tragedije u Murvici
Crna Kronika
TRAGEDIJA
Policija objavila detalje nesreće u Murvici u kojoj su život izgubile dvije osobe
Crna Kronika
NESREĆA
PROMETNA NA BOKANJCU! Sudarili se automobil i motocikl, policija na terenu
Hrvatska
Reforma
Bruxelles pritišće Hrvatsku: ‘Uvedite porez na nekretnine i na stanove u kojima ljudi žive!’
Zadar
za dobra stara vremena