15 C°

Damir Dukić 31. na 42 km, Kalac peti na 16 km

Autor: Čedo Fabulić

07.06.2013. 22:00

Tradicionalni 28. međunarodni Plitvički maraton (42.195) ove je godine okupio blizu 2000 natjecatelja iz 20 država u svim kategorijama u tri dužine staze. Na najatraktivnijem maratonu u dužini od 42 km, u konkurenciji 173 trkača, sudjelovalo je i pet zadarskih maratonaca. Najbolji plasman ostvario je Damir Dukić Kuke osvojivši 31. mjesto (3.26,09), 46. je bio Oliver Bosnić (3.33,20), 66. Denis Lončar (3.46,10), 101. Neven Budan (4.05,29) i 170. Mladen Kolanović (5.22,21)
. Inače, prvo mjesto osvojio je Kenijac Kipkor Biwot Wycliffe (2.26,29). U kategoriji M-50 Dukić je osvojio peto, a Bosnić sedmo mjesto. U kategoriji M-55 Lončar se sa osvojenim drugim mjestom popeo na postolje. Lovre Kalac (Aviokarte.hr) nastupio je u utrci na 16 km u kojoj je osvojio ukupno peto mjesto, s tim da je računajući samo hrvatske natjecatelje bio drugi. Kalac je do cilja došao s vremenom 1:00:50 i tako za punu minutu popravio osobni rekord. Sljedeća utrka na kojoj će nastupiti zadarski maratonci jest Visočica 2013. koja će se održati 27. srpnja na Dan grada Gospića.