Četvrtak, 25. lipnja 2026

Weather icon

Vrijeme danas

27 C°

Stipe Modrić

KK Zadar predstavio novog trenera: 'Nakon poziva direktora Jurline, nisam puno dvojio!'

Autor: Alen Plahinek

25.06.2026. 13:40
KK Zadar predstavio novog trenera: 'Nakon poziva direktora Jurline, nisam puno dvojio!'

Foto: Luka Jeličić



Šest dana nakon što je Košarkaški klub Zadar objavio kako je novi trener prve momčadi perjanice zadarskog sporta Stipe Modrić, danas je u prijepodnevnim satima stasiti Sinjanin stigao u Donatov grad, odnosno na prvu od mnogih konferencija za medije. Doveo je Modrić i velik broj novinara na svoje predstavljanje, na kojem je među ostalim javnost upoznao sa svojim stručnim stožerom, kao i ciljevima.




– Kad me direktor Jurlina nazvao, ideja mi se svidjela i nisam puno dvojio. Zadar je veliki iskorak za mene i velika želja. Što se stručnog stožera tiče, pomoćnici će mi biti Toni Dijan te Ivan Bais, koje dobro poznajete, dok će kondicijski trener biti Mario Mandir. Što se igrača tiče, radimo punom parom, pregovaramo s igračima iz prošle sezone. Ima tu puno stvari, ali ne bismo to puno iznosili. Želimo imati konkurentnu momčad, a što se ciljeva tiče, konkurentnost u ABA ligi te Zadar kao Zadar, uvijek se treba boriti za najveća mjesta i to razumijem – kazao je Modrić u svojem prvom obraćanju medijima kao novi strateg košarkaša Zadra.


Lijepe vijesti već od ranog jutra stigle su s Višnjika jer je produljenje ugovora za još barem dvije godine potpisao kapetan Marko Ramljak, kako je i sam Modrić istaknuo.


– Prva želja mi je bio ostanak Ramljaka jer znam njegove igračke i ljudske kvalitete te mi je bilo važno da on ostane jer poznaje odnose i bude kao desna ruka na terenu. Vjerujem da smo svi tu iz jednog razloga, a to je da Zadar bude što bolji.


Odluka


Osim novog trenera, na konferenciji za medije bio je i direktor kluba Roko Jurlina, koji se najprije zahvalio bivšem treneru Danijelu Jusupu, a novome poželio puno uspjeha u radu.




– Prije svega drugoga, želim se zahvaliti našem bivšem treneru Danijelu Jusupu na svemu što je dao klubu u proteklom razdoblju, na svim uspjesima i poželjeti mu sreću na poslovnom i privatnom planu. Kao klub respektiramo sve što je napravio, međutim kada smo završili proteklu sezonu, podvukli smo crtu i odlučili krenuti u novom smjeru. Njegov ugovor trajao je do 30. lipnja, nakon sezone razgovarao sam s gospodinom Modrićem i brzo smo se dogovorili. Pratio sam njegov rad kroz duže vrijeme, vrlo brzo smo se našli na istoj valnoj duljini i drago mi je što je ovdje s nama. Što se odluke o angažmanu trenera tiče, bila je isključivo moja, sukladno Statutu kluba. Nadzorni odbor samo je potvrdio tu odluku. Mislim da je to smjer u kojem klub treba ići. Zahvaljujemo se i NO-u na dobroj suradnji tijekom cijele godine i komunikaciji koja je bila između nas – rekao je Jurlina, osvrnuvši se i na još jedno trenersko pojačanje – Ivana Berama, koji je novi voditelj omladinskog pogona.


– Možda ga javnost ne poznaje dovoljno, ali ja ga znam jako dobro. Radi se o jednom košarkaškom fanatiku i unatoč dobrim ponudama koje je imao, prepoznao je ovaj projekt. Mislim da ćemo i na omladinskom segmentu imati pomake jer nam je u perspektivi kluba dati veće prilike mladim igračima, tako da u budućnosti imamo igrače iz našeg pogona. Ne želimo da dobiju šansu na lijepe oči, već kroz trenažni proces.





Sportski direktor


Nezaobilazna je bila i tema sportskog direktora, o kojoj je Jurlina samoinicijativno, prije pitanja novinara, odlučio prozboriti.


– U više navrata obavio sam razgovore s nekoliko kandidata za koje smatram da imaju renome i košarkaški “pedigre” za obavljanje tako važne funkcije. Svaki od njih iz raznoraznih je razloga onemogućen da se u ovom trenutku u punoj mjeri posveti toj funkciji. Svi su se u datom trenutku stavili na raspolaganje i pomoć klubu, međutim donijeli smo odluku da trener preuzme tu funkciju u okviru budžeta i smjernica koje mu da klub. U biti, isto kao i protekle sezone. Sigurno će mu pomoći pomoćnici i stručni stožer, a i ja mu stojim na raspolaganju. Trener, dakle, bira igrače i prva želja bila je zadržati Ramljaka. Ja sam se s time složio i mislim da je to dobar potez za klub. Trener će meni predložiti igrače unutar budžeta, a ja dalje financijski pregovaram kako bismo kao klub izvukli najbolje iz toga. Svi unutar kluba pomoći će u kojoj god mjeri bude potrebno, stožer je praktički složen i vjerujem da neće biti problema. Pozicija sportskog direktora uvijek je otvorena priča, međutim ne želimo na tu poziciju dovesti nekoga samo da bismo zadovoljili formu i funkciju. To nije to, nego tu treba biti netko tko zna funkcionirati u sredini kao što je Zadar – rekao je direktor kluba.


Zadar će u novu sezonu nakon dugo vremena ući kao lovac, a ne kao lovina.


–  Što se smjera nove sezone tiče, on je jasan. Nastaviti konkurentnost u ABA ligi, a u domaćem prvenstvu uvijek je cilj borba za trofeje i od toga ne treba bježati. Nitko službeno nije počeo slagati roster, tako da ne znam što će biti sa Splitom i Cibonom kao našim najvećim konkurentima, ali sigurno je da moramo težiti vrhu. Radi se punom parom, uskoro će biti formirane i sve druge stvari unutar kluba, nadam se lijepim vijestima tijekom tjedna i u narednom razdoblju. Ne preostaje nam ništa drugo osim zasukati rukave, raditi i uz malo sreće podignuti klub na jednu višu razinu. Prvenstveno vjerujem da ćemo složiti jedan kohezivan tim ljudi koji će unutar kluba funkcionirati kako treba te da suradnja prve momčadi i omladinskog pogona bude onakva kakva bi trebala biti – sumirao je prvi čovjek kluba.