Foto: Luka Jeličić
Ljetne su gužve već naveliko počele, tako da slobodnog parkinga na Poluotoku nema ni za lijek. Doduše, situacija nije puno bolja niti ostatak godine, ali svima onima koji od 15. lipnja žele parkirati u Zadru, iz džepa će se izbiti dvostruko veći iznos nego u ostatku godine, jer na snazi je naplata parkiranja prema režimu u visokoj sezoni, a to znači i nedjeljom.
Zone i cijene
Cijene parkiranja dvostruko su veće u odnosu na početak svibnja – u prvoj zoni 1,60 eura, u drugoj zoni 1,30 eura, a u 3. i 4. zoni po 40 i 30 centi. Parking se naplaćuje svaki dan od 8 do 22 sata, pa je tako cijena dnevne karte u prvoj zoni 22,40 eura.
U nultoj zoni predviđenoj za stanare Poluotoka cijena sata parkiranja je također 1,60 eura, no naplata je od 0 do 24, pa je i dnevna karta za one koji nemaju mjesečnu 38,40 eura.
No, parkiralište koje na obodu Poluotoka još uvijek ostaje besplatno, ono je na Ravnicama, gdje se trenutačno vrše radovi na uređenju zelenih površina i pristupne infrastrukture. Kako nam je kazao direktor Obala i lučica Elvis Perinčić, tek nakon što se radovi završe, odlučivat će se o tome hoće li biti naplate za parkiranje na Ravnicama. Zadrani tako, barem još neko vrijeme, mogu odahnuti.

Prilagodba Ravnica
– U tijeku je prilagodba tog prostora u parkiralište koje bi imalo uređene pristupne putove i zelene površine. Iako je odluka o uvođenju naplate za područje Ravnica donesena, još uvijek nemamo jasan okvir kada bi se to moglo i dogoditi, jer tek nakon što utvrdimo postoje li preduvjeti za uvođenje infrastrukture za naplatu parkinga, možemo započeti proceduru nabave i instaliranja potrebne opreme, kazao je Perinčić. S obzirom na to da gradske službe tek trebaju odlučiti hoće li prostor Ravnica u skorije vrijeme biti prikladan za uvođenje sustava naplate, Zadranima i gostima ta lokacija ostaje kao jedini besplatni parking u blizini stare gradske jezgre.
No, ono od čega građani, pa ni strani gosti neće moći pobjeći, plaćanje je kazni za nepropisno parkiranje i kazni za neplaćanje parkiranja, jer Perinčić nam je potvrdio i to kako su se s odvjetničkim uredom dogovorili oko režima slanja kazni preko granice.
– U slučajevima da se kazne šalju u druge gradove ili u druge zemlje, odvjetnički ured s kojim surađujemo preko kaznenog postupka slat će kazne na adrese počinitelja u njihovim zemljama, te ih tako teretiti za prekršaj koji su u Zadru počinili, kazao je Perinčić.
najnovije
najčitanije
Crna Kronika
NIJE MU BILO SPASA Poznato od čega je preminuo 51-godišnjak pretučen na Bokanjcu
Crna Kronika
Premlaćivanje
[FOTO] Ovo je mjesto tragedije na Bokanjcu gdje je nasmrt pretučen muškarac
Nogomet
Rasplet grupne faze
BITI ILI NE BITI Zmajevi moraju preletjeti Katar
Nogomet
Rasplet grupne faze
Selecao protiv Škotske bez Raphinhe – moguć veliki povratak Neymara!
Crna Kronika
Prometna nesreća
Pješakinja u Sukošanu teško ozlijeđena na kon što je na nju na pješačkom naletio 91-godišnjak
Nogomet
Thomas Christiansen
Izbornik Paname pred večerašnji ogled:’ Hrvatska će biti gladna, ali…’
Zadar
Mlade nade
Izabrani predsjednici Foruma mladih SDP-a grada Zadra i Zadarske županije, evo o kome se radi
Scena
Zadarski pjevač
Hrvatski navijači u Torontu čekali Grdovića, no on se nije pojavio. Evo što mu se dogodilo
Županija
Ispovijest
Trojica vrških pomoraca iskusila su ratnu zonu u Perzijskom zaljevu: ‘Uspjeli smo pobjeći, lancane smo pokidali sjekirama’
Županija
Tri drage