Foto: Reuters
Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir (34) rekao je da se dobro osjeća uoči utakmice s Kolumbijom te da će nastojati zadržati dobru golgetersku formu do Svjetskog prvenstva.
“Super je prošao put, u Amsterdamu smo počeli skupljati sa svih strana, nisam ni znao da će nas biti toliko”, rekao je u obraćanju medijim o dolasku reprezentativaca u američki grad Orlando u ponedjeljak.
Poručio je da nema problema s vremenskom razlikom pa bi noćas trebao biti spreman u 0.30 sati za utakmicu po hrvatskom vremenu.
“Nemam problema, probudio sam se u 5.40 sati ujutro odmoran”, izjavio je.
Budimir, napadač španjolskog prvoligaša Osasune, zadovoljan je što je Hrvatska osigurala na vrijeme plasman na Svjetsko prvenstvo pa se može u SAD-u pripremati s Kolumbijom i Brazilom.
“Rekao je izbornik baš danas na sastanku da su kvalifikacije bile odlične, zapravo povijesne. Kvalifikacije su nam omogućile da budemo ovdje, u nešto drugačijem aranžmanu, ali je super biti ovako unutar reprezentacije. Svi se veselimo utakmicama s Kolumbijom i Brazilom”, poručio je.
Budimir je ove sezone zabio 16 golova u 34 nastupa za Osasunu, a sada se nada nastavku dobre forme u hrvatskoj reprezentaciji.
“Trebam nastaviti trenirati, raditi i željeti. Veseliti se svakoj utakmici. To je bitno. Ta želja da budeš na terenu i da se veseliš pomagati svojim suigračima, klubu i sebi. To je pravi put za šesti mjesec i početak Svjetskog prvenstva”, rekao je.
Izbornik Zlatko Dalić i pomoćnik Vedran Ćorluka posjetili su ga prošli mjesec u Pamploni, gdje su gledalu pobjedu od 2-1 nad Real Madridom. Budimir je zabio gol.
“Počašćen sam što je izbornik bio u Pamploni. To je bio veliki dan. Mislim da 20 godina nismo bili pobijedili Real Madrid pa bi izbornik češće trebao dolaziti. On predstavlja sve nas Hrvate u nogometu”, izjavio je Budimir.
“I sam izbornik mi je prenio da je bio zadovoljan kako je sve bilo u klubu. Osjećam se također i što je klub prepoznao to. Jako nas cijene te im je bio važan dolazak izbornika i Vedrana. Sve je bilo na visini”, dodao je.
Dalić je posjetio i hrvatske igrače u Italiji i Njemačkoj.
Upitan čega se sjeti na spomen Brazila, peterostrukog svjetskog prvaka s kojim će se za pet dana suočiti u Orlandu, odgovorio je da je to četvrtfinale s prošlog Svjetskog prvenstva u kojem je Hrvatska pobijedila boljim izvođenjem jedanaesteraca.
“Budi osmijeh, taj trenutak kada vidiš da se svi zajedni branimo, branimo ono naše. A tek ono slavlje nakon Bruninog pogotka i one nada da možemo. Pa tek penali…”, rekao je.
najnovije
najčitanije
Hrvatska
prijatelji životinja
U Zagrebu održan prosvjed za prava životinja: ‘Dosta je šutnje i nečinjenja’
Kultura
nin
Galerija Višeslav predstavlja opus Zvonimira Brkana, velikana hrvatske umjetničke fotografije
Hrvatska
sustav registracije
Uvode se registracijski brojevi za apartmane: Kreće obračun s iznajmljivanjem “na crno”
Zadar & Županija
gospodarski rast
Na GV-u Županijske komore Zadar izrazili zadovoljstvo rezultatima
Zadar & Županija
godišnjica mature
Nakon 35 godina ponovno zajedno: Okupila se generacija paških maturanata iz 1991.
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Zadar
nepravomoćna presuda
Osuđen na 2 godine i 8 mjeseci zbog pokušaja ubojstva automehaničara u Briševu
Svijet
upravno partnerstvo!?