Foto: KK Aleta Puntamika
Drugu godinu zaredom generacija 2008./09. Košarkaškog kluba Aleta Puntamika se ovjenčala brončanom medaljom na Kupu regija, natjecanju koje je drugi nacionalni rang za ovaj uzrast budući da je deset najboljih klubova nastupalo u Jedinstvenoj kadetskoj ligi. Kadeti predvođeni Darko Frakinom prošli vikend su u Šibeniku odigrali dvije utakmice, prvu polufinalnu kontra domaće Šibenke su ispustili u posljednjim sekundama, dok je nagrada stigla u susretu za treće mjesto u kojem su svladali vršnjake iz Vrijednosnica Osijek.
Tri sekunde
Imali su za čim žaliti Frakinove bebe nakon dramatičnog polufinala na Baldekinu u kojem su pružali odličan otpor favoriziranom domaćinu. Nadoknadili su u završnoj dionici minus iz prvog poluvremena (36:30) i s kraja treće dionice (45:40), te su se dvadeset sekundi prije završetka tricom Tonija Ercega našli u potpuno ravnopravnom položaju (62:62). Šibenka je imala zadnji napad i na žalost Puntamičana uspjela je poentirati tri sekunde prije kraja preko Marka Jerkića za konačnih 64:62. Ive Aleta s 21 poenom i sedam skokova predvodio je Puntamičane u porazu, dok je na suprotnoj strani najbolji bio Gabrijel Menđušić s 20 poena i šest skokova. Domaćini su tako otplovili prema finalu u kojem su nadigrali Dubravu, dok su Zeleni imali pred sobom Osječane u borbi za broncu.
Zadnji atom
I ta je utakmica protekla u izjednačenoj borbi, štoviše Slavonci su prema završnih osam minuta otišli s pet plusa (53:48), da bi se igrači Darka Frakina trgnuli i prvo izjednačili (61:61) te onda u posljednje dvije minute 6:0 serijom koju su iskreirali Arsenii Olynik i Jakov Pavić zapečatirali pobjedu. Toni Erceg se s 19 poena i 11 skokova pokazao najučinkovitijim Puntamičaninom, a sličan učinak od 18 poena i 11 skokova je upisao i Olynik.
– Momci su izdržali u onome na što smo ih mi iz stručnog stožera upozoravali. Nije bilo lako nakon teškog poraza u polufinalu od Šibenke kada su plakali u svlačionici i klonuli duhom. Rekao sam im uoči utakmice za treće mjesto da se moraju dignuti i napraviti nešto po čemu će pamtiti ovu godinu i uspjeli smo nakon što smo zaostajali čitavu utakmicu u posljednje dvije minute ostvariti pobjedu. Inače smo mi ti koji u završnim minutama napadamo maksimalno i dajemo taj zadnji atom energije. Osijek je odigrao također odlično, vodili su gotovo cijelu utakmicu, svojom kvalitetom su to zaslužili, ali karakter mojih momaka ipak je bio ključan na kraju – kazao je Frakin nakon osvajanja bronce.

A. DEŠPOJA
najnovije
najčitanije
Zadar & Županija
godišnjica mature
Nakon 35 godina ponovno zajedno: Okupila se generacija paških maturanata iz 1991.
Zadar
Godišnjica smrti
Živi sjećanje na Vedrana: On nije bio samo čovjek iza fotoaparata
Crna Kronika
zagreb
Tragedija na Jarunu: U jezeru se utopio 28-godišnjak
Crna Kronika
pu zadarska
Skupa vožnja u Kukljici: 52-godišnji vozač kažnjen s više od dvije tisuće eura
Hrvatska
Jedro DS Innovation
Uoči prosvjeda “Hodaj za Liku” oglasili se vlasnici tvornice u Gospiću
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Zadar
nepravomoćna presuda
Osuđen na 2 godine i 8 mjeseci zbog pokušaja ubojstva automehaničara u Briševu
Svijet
upravno partnerstvo!?