ponedjeljak, 28. listopada 2024

XC zimska liga Dalmacije

Posedarcima pet zlata na Gabrinom maratonu u Vodicama

25.10.2024. 11:24

Gabrinim maratonom u Vodicama počela je sezona XC zimske lige Dalmacije. Ukupno 140 natjecatelja našlo se na startu utrke, a Biciklistički klub Posedarje imao je 22 predstavnika, koji su natjecanje završili s pet zlatnih medalja, dva srebra te četiri bronce. Na utrci za kategorije do 15 godina starosti nastupilo je četrnaest Posedaraca od koji su prva mjesta osvojili Ante Brala (U-9), Ana Brala (U-13), Lovre Juričević (U-13) i Stipan Klanac (U-15). Ivan Dežmalj (U-9) i Marko Dežmalj (U-11) osvojili su srebrne medalje, dok su se broncom okitili Luka Pržić (U-11), Artem Shcherbyna (U-13) i povratnik Lovre Švorinić (U-15).

Glavna utrka se vozila na stazi dužine 35 km, uz 390 m visinske razlike. Toni Marić je s vremenom 1:25:36, osvojio brončanu medalju kategorije U-30 dok je David Pejdo zlatom u kategoriji U-23 opravdao očekivanja u prvom nastupu za novi klub. Za istu stazu bilo mu potrebno 1:21:53.

– Pejdo je od iduće sezone junior i najzvučnije je pojačanje u redovima našeg kluba. Novim pojačanjima nastojimo zadržati širinu i osigurati rezultat u svim kategorijama – kaže Ivan Brala, predsjednik BK-a Posedarje.

Rezultati po kategorijama, U-9 (m): 1. Ante Brala, 2. mjesto Ivan Dežmalj, U-11 (m): 2. Marko Dežmalj, 3. Luka Pržić, 4. Kristijan Brala, 9. David Čor; U-13 (ž): 1. Ana Brala; U-13 (m): 1. Lovre Juričević, 3. Artem Shcherbyna, 4. Lovre Pržić; U-15 (m): 1. Stipan Klanac. 3. Lovre Švorinić, 4. Stipe Brala; U-23: 1. David Pejdo; U-30: 3. Toni Marić; U-35 (ž): 4. Nika Begić; veterani A: 15. Bruno Rudić; veterani B: 7. Nikola Juričević, 20. Šime Baraba.

Na petom međunarodnom biciklističkom maratonu Granfondo Pag 2024. nastupilo je 106 natjecatelja. Rutu dugu 107 km, uz 1210 metara visinske razlike, Roko Doljanin, član Posedarje, savladao za 2:38:23, uz prosječnu brzinu od 40,53 km/h.