Selmir Mahmutović dvama pogotcima donio Zadru pobjedu protiv Neretve

13.10.2024. 18:23

ZADAR 2

NERETVA 0

BIOGRAD NA MORU – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Soldić (Hrvace). Pomoćnici: Taraš (Solin), Mudrinić (Kaštel Novi). Strijelac: 1:0 Mahmutović (61′), 2:0 Mahmutović (78′). Žuti kartoni: Sikira, Muić, Jurišić (Zadar); Barišić, Raguž, Mario Marić (Neretva).

ZADAR: Pinčić, Muić, Budimir (od 63′ Miletić), Viduka (od 46′ Nakić), Mahmutović Jurić, Grgić (od 90′ Knez), Rudić, Sikira, Jurišić, Pedišić. Trener: Zvonimir Jurić.

NERETVA: N. Blažević, Ravlija (od 84′ Mirko Marić), Vištica, Mario Marić, Krešić, Barišić (od 63′ Mirko Marić), Ćavar, Raguž, Bošnjak (od 84′ M. Blažević), Crnčević, Jelavić (od 75′ Galov). Trener: Goran Galov.

U 8. kolu Treće NL Jug Zadar je danas u Biogradu s 2:0 pobijedio Neretvu, momčad koja je do jučerašnje utakmice bila bez poraza i na prvom mjestu lige. Vodeći sastav sada je Uskok, koji je s 2:0 pobijedio Junak i ima 18 bodova. Druga je Neretva (17), iza koje su treći Zadar i četvrti Hrvatski vitez s 15 bodova. Nakon odlaska trenera Zorana Erlića, a uoči dolaska Marka Pinčića, momčad sa Stanova je vodio Zvonimir Jurić, koji se, kao puno puta do sada, potvrdio odličnim rješenjem za ovakve situacije, te je ponovno doveo svoju momčad do pobjede.

Dvoboj je odlučen u drugom poluvremenu, u kojem je dvostruki strijelac bio Selmir Mahmutović, s devet golova prvi topnik lige. Zadar je u drugih 45 minuta visoko napao goste, koji su imali dosta problema s iznošenjem lopte sa svoje polovice. Osjetili su Zadrani svoju priliku, koju su u pogodak pretvorili u 61. minuti. Loptu je presjekao Kristijan Jurić i prebacio za Mahmutovića, koji je izašao sam ispred vratara Nikole Blaževića, te rutinski pogodio za 1:0. Slična situacija dogodila se i u 78. minuti. Ovaj put je loptu Metkovcima na njihovom dijelu terena na lijevoj strani oduzeo Dorian Rudić, koji je krenuo prema sredini i privukao pažnju trojice suparničkih igrača. Osjetio je Rudić Mahmutovićev ulaz s desne strane, odakle je zadarski napadač, ponovno u situaciji “jedan na jedan” bio precizan za konačnih 2:0.

Rezultati 8. kola: Zadar – Neretva 2:0, GOŠK Dubrovnik 1919 – Hrvatski vitez 0:1, Primorac – Omiš 2:2, Kamen – Neretvanac 6:0, Uskok – Junak 2:0, Zagora – GOŠK Kaštela 2:1, Val – Sloga 2:2, Zmaj – Vodice 2:0.

9 kolo: Sloga – Zadar, Hrvatski vitez – Uskok, GOŠK Kaštela – Primorac, Vodice – GOŠK Dubrovnik 1919, Neretva – Zmaj, Omiš – Val, Neretvanac – Zagora, Junak – Kamen.

Redoslijed: 1. Uskok 18, 2. Neretva 17, 3. Zadar 15, 4. Hrvatski vitez 15, …, 15. Primorac 6 bodova.