25 C°

1. ŽNL

Vodopija potopio Polaču, Sabunjar u problemima

24.09.2024. 11:01

Nova zora, Škabrnja ‘91 i Bibinje ostali su stopostotni nakon drugog kola 1. ŽNL. Filipjanci su ponovno bili vrlo dominantni te su gostujućoj pobjedi protiv Hajduka iz Pridrage (3:1) dodali i »petardu« – 5:2 kod kuće protiv Polače. Daleko najvažniji za tako visok rezultat bio je Luka Vodopija, najveće županijsko pojačanje ovog ljeta. Proteklih sezona Vodopija je bio jedan od važnijih igrača Primorca iz Biograda, a sada se pokazao kako nadmoćan u županijskom nogometu. Četiri »komada« utrpao je Vodopija Polači, tri u prvih 35 minuta, a jednog je dodao Barić. Filipjanci tako zbog najbolje gol-razlike drže vrh lige.

Danak neiskustvu

Puno teže od Filipjanaca, stopostotnost su zadržali Bibinjci koji su čekali i dočekali priliku protiv mladih igrača Abecede sporta. Murvičani su u Turnju ugostili Bibinje i nakon 40 minuta imali velikih 2:0. Ipak, danak neiskustvu i mladosti »Sportaši« plaćaju u drugom dijelu. Mate Bugarija u 60. prvo smanjuje zaostatak, a onda u razmaku od 72. do 76. minute Milanović dvama pogocima i Bugarija svojim drugim prelamaju utakmicu i donose Bibinjcima. Škabrnja ‘91 pak je do nova tri boda stigla na gostovanju kod Dragovoljca u Poličniku pogotkom Antonia Žilića u 82. minuti s bijele točke.

»Zube« je pokazao Hajduk iz Pridrage koji je na teškom gostovanju u Turnju kod Galovcu pobijedio 3:0. Pridražani su porazom krenuli u sezonu i ova utakmica bila im je ključna da se »stane na dvije noge«. Dva gola Srzića i jedan Saše Kralja uvelike su pomogli Hajduku da kvalitetno otvori svoj put u novoj sezoni.

Muke po žute

U sve većim problemima nalazi se Sabunjar. Iako su tek dva kola prošla, lanjski viceprvaci još uvijek nemaju boda. Ovog puta bili doista blizu sve do 70. minute kada su se privlačka kola slobodnim padom strovalila. Novo pojačanje žutih, Perinić zabio je za 1:0 u 48. minuti, a u 62. minuti Rončević je udvostručio vodstvo. Međutim, u 70. Boris Labus zabija prvi, šest minuta kasnije zabija svoj drugi pogodak, a onda Miočić dvije minute nakon drugog zabija i treći gol Zlatne luke koja je tako u završnici pronašla puni plijen skriven na Sabunikama, otela ga i odnijela sa sobom u Sukošan. Njima su ovo ujedno i prvi ovosezonski bodovi.

A također do prvih bodova stigle su i Raštane. Prošlogodišnji prvaci 2. ŽNL gostovali su kod Dalmatinca na Stanku Baričeviću-Šoli i pobijedili domaćine 4:0. Prvi strijelac prošlosezonske 2. ŽNL Novoselović nastavio je gdje je stao prošle sezone. Zatresao je mrežu Dalmatinca dva puta, za prvi i četvrti pogodak. U međuvremenu zabijali su još Čavrag te Birkić, najveće pojačanje Raštana u novoj sezoni. Posljednja utakmica drugog kola odigrat će večeras u 19 sati u Benkovcu, gdje Velebitu u goste stižu Pakoštanci.

DRAGOVOLJAC  0

ŠKABRNJA ‘91  1

POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Sudac: Josip Budan. Strijelac: 0:1 A. Žilić (82’ – 11 m).

DRAGOVOLJAC: Kovačević, Barić (od 62’ Šušić), Prtenjača, Surać, Modrić, Bašić, Zubčić,Vujević, Lerga, Sinovčić (od 81’ Karamarko), Zdrilić (od 88’ Ukalović). Trener: Elvis Katuša.

ŠKABRNJA ‘91: J. Škara, Crnjak, Žilić (od 46’ A. Žilić), Ivković, Jurić (od 72’ Vuković), Š. Škara, K. Škara (od 26’ Brkić), Kardum (od 90’ Šarić), Butić, Bilaver (od 46’ Knežević), Lučić. Trener: Josip Butić.

AB. SPORTA  2

BIBINJE  4

TURANJ – Igralište Krš. Sudac: Slaven Čirjak. Strijelci: 1:0 Bačić (27’), 2:0 Škara (40’), 2:1 M. Bugarija (60’), 2:2 Milanović (72’), 2:3 Milanović (74’), 2:4 M. Bugarija (76’).

ABECEDA SPORTA: Rak, B. Škara (od 78’ Buljat), Memedović, Pavičić, F. Škara, Senkić, Pleslić (od 68’ Marasović), Vujević (od 78’ Pavlović), L. Škara, Bačić (od 57’ Surać), Ivković. Trener: Stipe Pavičić.

BIBINJE: Cindrić, Delija, Frleta, Mišolongin, M. Bugarija (od 84’ Lonić), Osmančević, T. Bugarija, Lisica, Lukić, Milanović, Gambiraža. Trener: Dejan Butić.

DALMATINAC       0

RAŠTANE       4

CRNO – Igralište Stanko Baričević-Šole. Sutkinja: Martina Matijević. Strijelci: 0:1 Novoselović (11’), 0:2 Čavrag (21’), 0:3 Birkić (65’), 0:4 Novoselović (83’).

DALMATINAC: Babić, Vukšević, Vulić (od 46’ Jović), Sorić, Krešić, Perić, Bulić (od 46’ Jelenković), Tomić, Batur, Čakarun (od 69’ Šestan), Brzoja. Trener: Ivan Grgurović.

RAŠTANE: Kovačević, Galešić (od 63’ N. Katuša), Čavrag (od 69’ Kuman), Syla, D. Katuša, Jakovljević, Milanko, R. Katuša, Birkić, Ninčević, Novoselović (od 84’ Galac). Trener: Vlado Mandić.

SABUNJAR       2

ZLATNA LUKA       3

PRIVLAKA – Igralište Sabunike. Sudac: Andi Čačić. Strijelci: 1:0 Perinić (48’), 2:0 Rončević (62’), 2:1 Labus (70’), 2:2 Labus (76’), 2:3 Miočić (78’).

SABUNJAR: Predovan, Vukšević (od 63’ Vukšević), Dunić, Miletić (od 80’ Marko Jurlina), Perinić, Ninčević, J. Jurlina, Viduka, Marijan Jurlina (od 59’ Begonja), Škara, Rončević (od 80’ Andrijanić). Trener: Jurica Lonić.

ZLATNA LUKA: Žilić, Labus, Babić, Drobnak, Martinović, Marić (od 53’ Lončar), Torbarina, Josić (od 67’ Grdović (od 90’ I. Sudinja)), B. Sudinja, Labus, Miočić. Trener: Šime Ivković.

NOVA ZORA       5

POLAČA       2

SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Sudac: Josip Barić. Strijelci: 1:0 Vodopija (5’), 2:0 Vodopija (17’), 3:0 Vodopija (35’), 3:1 Bobanović (43’), 4:1 Barić (64’), 4:2 Vrankulj (76’), 5:2 Vodopija (88’).

NOVA ZORA: Demo, L. Batur (od 89’ S.-M. Batur), Bezinović, Barić, Gagula (od 86’ G. Batur), Mandić, Vodopija (od 89’ Jačan), Kadija (od 88’ Miletić), Horvat, Gašpar (od 73’ Dražić), Ninčević. Trener: Josip Lončar.

POLAČA: Š. Prtenjača, Čačić, L. Prtenjača, Bašić (od 46’ Perković), M. Bobanović (od 46’ Ražnjević), Bobanović, Bastać (od 25’ Čirjak (od 46’ Vrankulj)), Prtenjača, Erlić (od 55’ Čakarun), Šare, Pilipović. Trener: Joso Vulić.

GALOVAC       0

HAJDUK       3

TURANJ – Igralište Krš. Sudac: Luka Župan. Strijelci: 0:1 Srzić (10’), 0:2 S. Kralj (55’), 0:3 Srzić (74’).

GALOVAC: V. Jovančević, Vukorepa, Katuša, H. Jovančević, Kožul, Matovina (od 80’ Gulan), Šarić (od 78’ Pedić), R. Burčul, L. Burčul, Vukoša (od 58’ Silov), Kapitanović. Trener: Alen Vedrić.

HAJDUK: Karlić, Zekan, Paleka (od 67’ Pedić), T. Baždarić, M. Kralj (od 67’ Kokić), Remšak, Čulina (od 53’ S. Kralj), Buljat, Viduka (od 73’ Gusar), Srzić, Narančić (od 67’ M. Baždarić). Trener: Marko Moravčić.