26 C°

Treća NL Jug

Zadar pobjedom u Dubrovniku obranio prvo mjesto

21.09.2024. 19:30

Drugom pobjedom zaredom, odnosno trećom u sezoni, nogometaši Zadra s 11 bodova ostali su na prvom mjestu Treće NL Jug. Momčad sa Stanova golovima Luke Viduke u nadoknadi prvog poluvremena, te Selmira Mahmutovića iz jedanaesterca u 53. minuti svladala je domaći GOŠK Dubrovnik 1919, kojeg vodi trener Marko Pinčić.
Zadrani su od prve minute na Lapadu krenuli napadački, a prvu priliku propustio je realizirati Mahmutović, čiji je udarac u kaznenom prostoru GOŠK-a odbio netko od domaćih igrača. U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Kristijan Jurić je izveo korner, kapetan Domagoj Muić glavom sa suprotne vratnice vratio loptu, koja je sjela na poluvolej Luki Viduki za 0:1. Tek što su krenuli sa središta igrališta zaprijetili su domaćini preko Antonija Delevskog, čiji udarac s desetak metara nije bio precizan.
U drugom poluvremenu igrači Zorana Erlića krenuli su po drugi pogodak, kojeg su dočekali u 53. minuti. Ivan Adrian Knez je ubacio povratnu loptu na koju je na desetak metara od gola Dubrovčana natrčao Bruno Grgić. Netko od domaćih je igrao rukom i zaustavio Grgićev pokušaj pa je sudac Radnić pokazao na bijelu točku. Prizemnim udarcem Mahmutović je iz jedanaesterca pogodio za 0:2 i šestim golom u sezoni sačuvao status prvog strijelca lige. U posljednjih desetak minuta Zadrani su se povukli, domaćini su imali nekoliko dobrih akcija koje nisu iskoristili. Prijetio i je Zadar iz kontri, ali bez pravog završnog dodavanja.
Uvjerljiv poraz, prvi u sezoni, doživio je Hrvatski vitez koji je s 4:2 na svom terenu izgubio od Vala iz Kaštel Starog. Posedarcima nije pomogao ni Antonio Mršić (1987.), nekadašnji igrač NK-a Zadar, koji je posljednjih osam godina proveo u inozemstvu. Mršić je u debiju za svoj novi klub u igru ušao u 46. minuti.
Bez bodova je ostao i Primorac, premda je vodio 1:0 u Vodicama. Domaćini su do pobjede stigli golom Stipe Gulama u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Marko Gambiraža donio je gostima vodstvo pred kraj poluvremena, ali je u 77. minuti zaradio crveni karton, pa su Biograjci utakmicu završili s deset igrača. U šestom kolu slijedi županijski derbi u kojem će Zadar ugostiti Hrvatski vitez.
Rezultati 5. kola: GOŠK Dubrovnik – Zadar 0:2, Hrvatski Vitez – Val 2:4, Vodice – Primorac 2:1, Zmaj – Uskok 0:1, Neretva – Zagora 2:1, Sloga – Kamen 4:1, Omiš – Junak 0:2, GOŠK Kaštela – Neretvanac 3:1.
Raspored 6. kola: Zadar – Hrvatski vitez, Primorac – Neretva, Uskok – Neretvanac, Junak – GOŠK Kaštel, Kamen – Omiš, Zagora – Sloga, Val – Vodice, Zmaj – GOŠK-Dubrovnik 1919.
Redoslijed: 1. Zadar 11, 2. Uskok 11, 3. Neretva 11, 4. Vodice 10, 5. Sloga 9, 6. Zagora 8, 7 Hrvatski vitez 8 bodova…

GOŠK D. 0
ZADAR 2
DUBROVNIK – Igralište Lapad. Sudac: Niko Radnić (Šibenik). Pomoćnici: Kukulj (Imotski), Štampalija (Tribunj). Strijelci: 0:1 Viduka (45’+2′), Mahmutović (53′ – 11 m). Žuti kartoni: Kušar, Zoungrana, Delevski (GOŠK D.); Viduka, Jurić (Zadar).
GOŠK DUBROVNIK 1919: Kristić, Matić, Krešić, Šijaković, Zoungrana, Nazor, Kušar (od 45′ Bašica), Duždević, Skaramuca, Delevski (od 70′ Miličić) – od 80′ Didić), Amoateng. Trener: Marko Pinčić.
ZADAR: Pinčić, Muić, Knez (od 87′ Pedišić), Viduka (od 80′ Domančić), Mahmutović, Jurić, Rudić (od 69′ Nakić), Grgić, Sikira, Djeveljekaj, Jurišić. Trener: Zoran Erlić.

HR. VITEZ      2

VAL      4
POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Radonić (Vitaljina), Majčica (Metković). Strijelci: 0:1 Ćavar (11′), 0:2 Quni (38′ – ag), 0:3 Andrić (45′), 1:3 Jurjević – Adžić (54′), 1:4 Andrić (87′). 2:4 Smokrović (90’+4′). Žuti kartoni: Čurjurić, Jurjević-Adžić, Pranić, Vukadinović; Živković (Val). Crveni kartoni: (drugi žuti): Živković (75′, Val).
HRVATSKI VITEZ: Matasović, Ivandić (od 81′ Klanac), Čirjak, Zdrilić, Čurjurić, Knežević (od 46′ Vukadinović), Quni (od 62′ Smokrović), Jelinić (od 46′ A. Mršić), Pranić, Jurjević, Jurjević – Adžić. Trener: Darko Vukić.
VAL: Tanashchuk, Poljak, Suman, Čavar, Dadić (od 76′ Vicković), Udovičić, Andrić (od 87′ Ćapeta), T. Mršić, Kunac (od 58′ Katić), Šemiga, Živković. Trener: Ivan Pudar.

VODICE 2
PRIMORAC 1
VODICE – Igralište SC Račice. Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice). Pomoćnici: Pavlinović (Split), Ponjarac (Solin). Strijelci: 0:1 Gambiraža (43′), 1:1 Jurić (53′), 2:1 Gulam (90’+4′). Žuti kartoni: Josipović (Vodice); Lazarevski, Š. Pešić (Primorac). Crveni karton: Gambiraža (77′, Primorac).
VODICE: Mihanović, Spahija, Sarić, Jurić, Prpić, Fuštin, Rončević, Josipović, Crljen, Španja. Filipović (od 63′ Gulam). Trener: Želimir Terkeš.
PRIMORAC: Stojanov, Novikov, Vodanović (od 83′ Stanić), Bitunjac, Gambiraža, Lazarevski, D. Pešić, Živić (od 58′ Mašić), Crnjak (od 83′ Bačkov), Š. Pešić. Trener: Anel Karabeg.