25 C°

Zlatni Orlando

Plivači Zadra osvojili devet medalja u Dubrovniku

16.05.2024. 09:46

U organizaciji PK Jug, na 50 m bazenu u dubrovačkom Gružu održano je međunarodno plivačko natjecanje Zlatni Orlando, koje je okupilo 334 plivača iz 10 država (Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Srbija, Mađarska, Ukrajina, Makedonija, Njemačka, Albanija, Kosovo). Natjecatelji su bili razvrstani u tri dobne kategorije: A seniori (M/Ž 2005. i stariji), B juniori (M/Ž 2006. i 2007.), C mlađi juniori (2008. i mlađi), a plivalo se 17 pojedinačnih disciplina u muškoj i ženskoj kategoriji. Za PK Zadar u pratnji trenera Ivana Karavide i Bruna Šarića nastupili su: Tibor Harapin, Ivano Kuman, Niko Baričević, Andrija Radas, Matija Ukalović, Rita Herceg, Lucija Klasić, Mareta Mikulić.

Najuspješnija juniorka Rita Herceg imala je vrijedne plasmane u apsolutnom redoslijedu, te tri srebrne medalje u juniorskoj kategoriji. Najviše bodova (549) osvojila je na 200 m prsno (2:47.92), gdje se bila četvrta apsolutno te je osvojila srebro u B kategoriji. Na 50 m prsno (35.74) plasirala se na peto mjesto apsolutno i drugo među juniorkama, dok je na 100 m prsno (1:20.04) imala šesto apsolutno vrijeme, odnosno drugo juniorsko. Nastupile je i na 50 m slobodno (29.96) gdje je bila peta juniorka.

Mlađi junior Ivano Kuman imao je također vrijedne apsolutne plasmane, a u C kategoriji osvojio je srebro i broncu. Na 400 m mješovito (5:22.29) bio je šesti apsolutno i drugi mlađi junior. Na 200 m prsno (2:41.82) zauzeo je osmo mjesto apsolutno, a u svom uzrastu je osvojio broncu. Na 100 m prsno (1:12.36) je bio četvrti, a na 200 m mješovito (2:30.47) peti u C kategoriji. Juniorka Lucija Klasić bila je šesta na 200 m slobodno (2:25.35) te sedma na 100 m slobodno (1:05.14) i 50 m slobodno (30.22), mlađi junior Niko Baričević imao je deveto vrijeme C kategorije na 200 m slobodno (2:15.12), a Tibor Harapin šest apsolutno na 1500 m slobodno (19:4.31).

– Čestitke našim plivačima na ostvarenim rezultatima, plasmanima te odličjima. Također, sve pohvale za domaćina PK Jug na organizaciji natjecanja – rekao je trener Karavida.

Pod vodstvom trenera Marijana Čuline za Jaderu su nastupili Andrija Kačanić (2007.) i Mate Molnar (2008). Molnar je plivao u četiri discipline i osvojio dvije medalje. Zlatni je bio u najdužoj disciplini programa 1500 m slobodno (18:02.15), a srebrni na 400 m slobodno (4:27.59). Na 200 m slobodno (2:05.09) plasirao se peto, a na 100 m slobodno (57.24) na šesto mjesto. Četiri nastupa i dvije medalje rezime je i Kačanićevog nastupa. Zlatni je bio na 50 m leđno (28.56), a brončani na 100 m leđno (1:02.95). Deseto vrijeme imao je na 50 m slobodno (26.08) i 100 m slobodno (55.75).