Foto: Osobna arhiva
Nakon jedne sezone Malonogometni klub Sveti Ante Zrilić nekretnine ponovno je član Prve lige Udruge za mali nogomet Zadarske županije. I kada je 2017. Sv. Ante ispao iz Prve lige, u elitu se vratio nakon jedne sezone i to kao prvak drugog ranga. Momčad koja ima najduži staž od klubova koji se trenutačno natječu u četiri lige (u kontinuitetu nastupa od 1995. godine) odigrala je odličnu sezonu u Drugoj ligi, u kojoj je u 22 utakmice upisala 14 pobjeda, četiri remija i četiri poraza te je s 46 bodova osvojila drugo mjesto.
Dovoljno za promociju u najjači rang. Ispred je završio sastav Vrsi Riba nekretnine s 11 bodova prednosti. Krešimir Zrilić, igrač i voditelj momčadi, zadovoljan je uspjehom »svetaca«.
– Cilj je bio izboriti plasman u Prvu ligu, kroz izravan plasman ili kvalifikacije. Na kraju smo osigurali izravnu promociju s čime smo jako zadovoljni. Drugi cilj bio nam je titula koju nažalost nismo osvojili, ali s obzirom na to da smo i ovako u Prvoj ligi, ne žalimo ni za čim. Možemo reći da je ovo pravi uvod u proslavu 30. godišnjice kluba, koju smo zaslužili dočekati u Prvoj ligi. Čestitke Vrsima na prvom mjestu, bili su odlični ove sezone – kaže Zrilić.
Sjajno je momčad sa Smiljevca odigrala prvi dio sezone, u kojem je 13 kola bila neporažena.
– Prvi poraz nanijela nam je Škabrnja, a kasnije u sezoni upali smo u malu krizu. Imali smo dosta problema, bilo je kartona, ozljeda i bolesti koje su nas malo uzdrmale zbog čega smo izgubili nekoliko utakmica. Uspjeli smo se sabrati i pokazati kvalitetu, zadnjih nekoliko kola je prošlo dobro, zaredali smo pobjede i osigurali drugo mjesto u natjecanju.
Okrenuo se Zrilić Prvoj ligi i izazovima koje ona donosi.
– Prva liga je dimenzija sama za sebe, igra se nevjerojatno dobar mali nogomet. Sigurno ćemo se morati pojačati i dovesti minimalno jednog igrača na svakoj poziciji. Većina dosadašnjih momaka će ostati, drago mi je jer smo stvorili dobru kemiju i odličnu suradnju. U Prvu ligu ući ćemo ozbiljno i nadamo se što boljem rezultatu – zaključio je prvi čovjek Sv. Ante. Od klubova koji su bili prvaci Prve lige u tom rangu uz Sv. Ante još su samo Varoš, Murvica i Kontrol biro. S 27 golova najbolji strijelac momčadi ove sezone bio je Roko Jurac, dok je Ante Mandić nastupio na svim utakmicama (22).
najnovije
najčitanije
Zadar
špica
[FOTO] VRUĆA SUBOTA Unatoč paklenim vrućinama, Poluotok je vrvio ljudima. Donosimo djelić atmosfere
Zadar & Županija
OD PONEDJELJKA
KAZNE DO 13 TISUĆA EURA Grad Nin kreće u uklanjanje ilegalnih naprava za sidrenje
Hrvatska
prijatelji životinja
U Zagrebu održan prosvjed za prava životinja: ‘Dosta je šutnje i nečinjenja’
Kultura
nin
Galerija Višeslav predstavlja opus Zvonimira Brkana, velikana hrvatske umjetničke fotografije
Hrvatska
sustav registracije
Uvode se registracijski brojevi za apartmane: Kreće obračun s iznajmljivanjem “na crno”
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Zadar
nepravomoćna presuda
Osuđen na 2 godine i 8 mjeseci zbog pokušaja ubojstva automehaničara u Briševu
Svijet
upravno partnerstvo!?