Foto: Sergej Jakirović/Foto PIXSELL
Svjesni smo da neće biti lako - rekao je trener Modrih
ASTANA “Protiv Astane od prve sekunde idemo po pobjedu bez kalkulacija”, najavio je trener nogometaša Dinama Sergej Jakirović na konferenciji za novinare uoči ogleda petog kola skupine C Konferencijske lige.
Dinamo gostuje u Kazahstanu kod Astane, a ogled u četvrtak počinje u 16.30 sati. Jedinu dosadašnju pobjedu u skupini Dinamo je ostvario baš protiv ovog suparnika. Svladao ga je s uvjerljivih 5-1 u Zagrebu.
„Više nemamo pravo na niti jedan kiks do kraja. Svjesni smo da neće biti lako. Pobjedu svakako želimo i to je jedini cilj. Ove sezone Dinamo je već tri puta igrao protiv Astane, ali ovo u četvrtak će biti posebna utakmica. Astani također ovih 90 minuta puno znači. Na ljestvici ima bod više od nas“, rekao je trener Dinama Sergej Jakirović te se mislima vratio na prošle utakmice u Konferencijskoj ligi.
„U prošlim utakmicama smo imali dosta ozlijeđenih igrača, ali i peha te prilika koje nismo iskoristili. Prelagano smo dopuštali suparnicima golove, pogotovo to mislim na dvoboj kod Ballkanija. Protiv Viktorije smo dva puta izgubili i to udarcima s bijele točke, a neke sudačke odluke u Plzenu su definitivno utjecale na konačni rezultat. Unatoč svemu tome i dalje smo sami krojači vlastite sudbine. S dvije pobjede imamo osigurano proljeće u Europi“.
Dinamo je trenutačno posljednji na ljestvici skupine C te ima tri boda. Astana i Ballkani su na četiri boda, dok je Viktoria Plzen već osigurala prolaz i prvo mjesto.
„Imali smo problema s realizacijom u mnogim susretima, ali tome je najviše razlog bilo odsustvo Petkovića. Sada je on opet s nama. U većini slučajeva naša je igra bila dobra. Vjerujem da ćemo dobri biti i protiv Astane. Napravili smo kvalitetnu pripremu ovog susreta. Putovanje je prošlo u redu i svi su spremni za utakmicu. S nama nisu jedino Ademi i Theophile-Catherine, koji nemaju pravo igranja u Europi te Drmić koji je otišao na preglede u Njemačku“.
Dotaknuo se Jakirović kratko i svog trenerskog statusa u klubu.
„Ne razmišljam o odlasku. Svi u klubu znamo u kakvoj smo situaciji. Vjerujem da ćemo izvući stvari do zimskog prijelaznog roka i tada se pojačati na pozicijama gdje to moramo učiniti. Ja sam zadovoljan igrom makar nam trpi rezultat. Sve mi, naravno, teško pada. Ne sjećam se kada sam skupio toliko puno poraza“, završio je trener Dinama.
najnovije
najčitanije
Hrvatska
javno savjetovanje
Split planira zabraniti noćnu prodaju alkohola tijekom turističke sezone
Hrvatska
hodaj za liku
‘Gospić nije deponij, Lika nije periferija’: Građani zatražili hitnu sanaciju otpada
Svijet
paklene vrućine
Opet oboren toplinski rekord u Njemačkoj, zbog oštećenja kolnika zatvorene autoceste
Svijet
podrhtavanje tla
Snažan potres pogodio područje Hindukuša; osjetio se u Afganistanu i Pakistanu
Nogomet
Prve reakcije
Izbornik Dalić nakon prolaska skupine:’ Ovo je bila prava Hrvatska!’
Hrvatska
oštra reakcija
Josip Dabro žestoko o Mariju Radiću: ‘Od drukera i agenturnih cinkaroša nikada ne bih tražio milost’
Crna Kronika
zagreb
Tragedija na Jarunu: U jezeru se utopio 28-godišnjak
Nogomet
borba čarobnjaka
Ganski vrač bacio čini, hrvatski mađioničar uzvratio! Pogledajte hit video Luke Vidovića uoči večerašnje utakmice
Zadar
MARKO ČULINA
35. OBLJETNICA Zapovjednik koji je stvarao 112. brigadu: ‘Najljepše godine života dao sam domovini’
Zadar
Godišnjica smrti