11 C°

PREMIER LIGA

Newcastle iznenadio Chelsea, gledatelji uživali na golijadi u sjevernom Londonu

12.11.2022. 22:00

Nogometaši Newcastle Uniteda nastavili su s odličnim rezultatima ove sezone, oni su u susretu 15. kola engleskog prvenstva na svom terenu svladali Chelsea sa 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Willock (67) snažnim i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Ovom pobjedom Nwcastle se vratio na treće mjesto sa 30 bodova, jednim više od četvrtog Tottenham Hotspura, koji je ranije u subotu svladao Leeds United sa 4-3, a dva manje uz utakmicu više od drugog Manchester Cityja koji je izgubio od Brentforda sa 1-2. Chelsea, za kojega je Mateo Kovačić igrao čitavu utakmicu, ostao je osmi sa 21 bodom.

Ivan Perišić odigrao je čitav susret za Tottenham Hotspur koji je na svom stadionu svladao Leeds Unired sa 4-3 (1-2) iako su gosti vodili su tri puta, sa 1-0, 2-1 i 3-2. Prvi gol na utakmici postigao je Summerville (9) nakon loše reakcije domaće obrane, na 1-1 poravnao je Kane (25) iz gužve nakon kornera, da bi Leeds na odmor otišao s prednosti zahvaljujući Rodrigu (43). Početkom nastavka Davies (51) je izjednačio udarcem s distance nakon odbijene lopte, Rodrigo (76) je svojim drugim golom iz protunapada po treći put doveo Leeds u vodstvo, ali Urugvajac Bentancur (81, 83) je s dva gola u dvije minute, prvo šutom s ruba kaznenog prostora, a onda i iz blizine nakon sjajnog prodora Kukuševskog kreirao preokret.

Leeds je 14. sa 15 bodova.

Duje Ćaleta-Car igrao je do 59. minute u 1-3 (1-3) porazu Southamptona kod Liverpoola. Firmino (6) je doveo domaće u vodstvo, Adams (9) je ekspresno izjednačio, da bi Nunez (22, 42) s dva gola osigurao pobjedu Liverpoolu. Liverpool je šesti sa 22 boda, dok je Southampton 19. sa 12.

Na vrhu je Arsenal, koji od gostuje kod posljednjeg Wolverhamptona, sa 34 boda i dvije utakmice manje.