Foto: Davor Kovačević/FACEBOOK
Ministar zdrvatsva Vili Beroš danas se oglasio o slučaju dviju pacijentica koje su u sisačkoj bolnici bile smještene u isti krevet, javlja Televizija N1.
“Zgrozila me slika o kojoj razgovaramo jer ukazuje na ono što je potpuno suprotno tendenciji naše reforme. Potpuno neadekvatno postupanje koje pokazuje nedostatak empatije pa i stručnosti. Za sve postoji propisani red…
“Ovakvo ponašanje moram oštro osuditi, kao i izjavu čelnika ustanove koji je rekao da su pacijentice dobro, a nije bilo tako.”, kaže ministar.
“Ja nisam sudac, postoji propisani postupak. Predmet će biti upućen Povjerensktv HLK, zatim Povjerenstvu za etiku Hrvatske liječničke komore, Agenciji za zaštitu osobnih podataka, te slijedi optužni prijedlog zbog zaštite pacijenata protiv zdravstvene ustanove.
Nakon inspekcije, ja ću zasigurno zatražiti od Upravnog vijeća da analizira način postupanja, propisa te da sagledaju taj problem. Kada se sve to dogodi meni kao ministru ostaje pravo da sam interveniram…
U bolnici u Sisku je bilo slobodnih kreveta, ravnatelj je odgovoran za organizaciju rada”, kazao je.
najnovije
najčitanije
Zadar
fotoreporter
Živi sjećanje na Vedrana: On nije bio samo čovjek iza fotoaparata
Hrvatska
Jedro DS Innovation
Uoči prosvjeda “Hodaj za Liku” oglasili se vlasnici tvornice u Gospiću
Zadar & Županija
ozbiljni problemi
SDP upozorava: ‘Stanje u zadarskom zdravstvu postaje sve više zabrinjavajuće’
Crna Kronika
teške krađe
PROVALE U ZADRU I SUKOŠANU Lopovi ukrali novac i zlatni nakit
Hrvatska
analiza
Hrvatska pala na ljestvici konkurentnosti: ‘Poslovno okruženje ne prati gospodarski rast’
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Zadar
nepravomoćna presuda
Osuđen na 2 godine i 8 mjeseci zbog pokušaja ubojstva automehaničara u Briševu
Svijet
upravno partnerstvo!?