26 C°

2. HRL-Jug

Zadru 2013 prvi bodovi, Biograd vrlo dominantan

24.09.2024. 10:55

Vrlo uspješan vikend je iza rukometaša iz Zadarske županije u 2. HRL-Jug. Oba kluba iz te lige, Zadar 2013 i Biograd ostvarili su pobjede. Slavlje Zadrana na gostovanju u Trilju, protiv momčadi koju je Biograd u prvom kolu nadigrao, ujedno je bila i prva seniorska pobjeda u 11 godišnjoj povijesti ovog kluba. Završilo je plus devet za Zadrane (32:23), a najveći obol prvim bodovima dao je kapetan Marko Sudinja koji je ubacio čak 12 pogodaka Trilju. Triljani su se dobro držali u uvodnih 12 minuta kada su imali i plus dva na semaforu (6:8), no u sljedećih 13 minuta primili su čak deset pogodaka, zabili tek tri. Tako se na poluvrijeme išlo s pet razlike za Zadar (18:13), a u drugom dijelu mladi, ali ne i neiskusni Zadrani, iskontrolirali su susret i zasluženo slavili.

Odlična početak, kao i prošle sezone imaju Biograjci. Nakon tri razlike protiv Trilja, stigla je vrlo uvjerljiva +18 (23:41) pobjeda protiv slabašne Mokošice. Domaćini su se u dvorani Grubišno polje držali tek uvodnih šest minuta u kojima su zabili pet pogodaka, da bi u sljedećih 25 minuta, do odlaska na odmor, zabili još sedam. Momčad Biograda već je na predahu imala osam razlike prednosti (13:21), a praktički i dva boda u džepu. U prvom 21 zabijeni, u drugom 20 – suma sumarum su biogradske igre u Dubrovniku. Prvi strijelac ponovno je bio Pavlović s devet pogodaka, a u listu strijelaca upisali su se svi igrači osim vratara Tomića.

U sljedećem kolu upravo Mokošica je protivnik Zadru 2013 u Mocirama, dok u Biograd na Moru stiže druga momčad Trogira.

TRILJ       23 (13)

ZADAR 2013   32 (18)

TRILJ – GSD Trilj. Suci: Dražen Anušić (Klis) i Dubravko Vukovac (Solin).

TRILJ: Gabričević, J. Brčić 2, Bulj 4, I. Dragušica, M. Brčić 7, Kozina 1, Grubišić 2, Svalina, Kažimir 2, M. Dragušica, L. Dragušica 5, Lagator, KAvain, Juretić, Mastelić. Trener: Mario Dragušica.

ZADAR 2013: Pustahija, Vrkić, Rogić 7, Šebljanić, Parić 2, Milovac, Šegarić 2, Sudinja 12, Čoban 3, Lušić 3, Škifić, Antišin, Kokić, L. Duvnjak 3, B. Duvnjak, Merhar. Trener: Frane Kardum

Sedmerci: Trilj 5 (4), Zadar 2013 3 (2).

Isključenja: Trilj 6 minuta (Kozina 2+2, M. Dragušica), Zadar 2013 10 minuta (Rogić, Milovac, Sudinja, Čoban, Kokić).

MOKOŠICA   23 (12)

BIOGRAD   41 (21)

DUBROVNIK – SD Gospino polje. Suci: Marko Ćorić (Zagreb) i Živko Milardović (Imotski).

MOKOŠICA: Bevanda 7, Asić 1. Bukvić, Zvono, Previšić 3, Tubić, Papac, Mehičić 1, Vukajlović 1, Šilje, Majčica 5, Dragić, Kovačić 3, Kristović 2. Trener: Ivica Miloslavić.

BIOGRAD: Tomić, Jeličić 2, Milovac 2, Mitar 4, Troskot 8, Pedišić 3, Pavlović 9, Jeličić 4, Galešić 3, Eškinja 1, Deković 5. Trener: Ivan Buovac.

Sedmerci: Mokošica 3 (2), Biograd 4 (3).

Isključenja: Mokošica 8 minuta (Asić, Bukvić, Zvono, Kovačić), Biograd 4 minute (Milovac, Pavlović).