Rukometna završnica

Zadrani do 15 godina peti i 13. u Hrvatskoj

Autor: Alen Plahinek

15.06.2024. 09:51

Rutinskim pobjedama protiv Ivanić-Grada i Umaga, rukometaši Zadra 2013 i Zadra 1954 završili su svoju dugotrajnu sezonu. Gotovo je nevjerojatno kako djeci od 15 i manje godina rukometna sezona traje od kraja rujna do sredine lipnja. Nakon što su odigrali praktički 40 službenih utakmica u svojoj kategoriji i nebrojeno mnogo treninga, sada konačno kreću na odmor. Poslije svega što su prošli, teško da postoji veći gušt od pobjede u posljednjoj utakmici.

Nestvarno zvuči sezona Zadra 2013 pod vodstvom Matije Merhara. Njegovi su momci u sezoni izgubili samo dvije utakmice, no do medalje nisu došli. Porazi su bili u posljednjem ligaškom kolu koja im ništa nije značilo te u četvrtfinalu protiv Sesveta. Za kraj svladali su Ivanić-Grad s 20:15. Kao što je to bilo i tijekom većeg dijela sezone, Zadrani su susret furiozno otvorili. Nakon 12 minuta igre Zadrani su otišli na plus četiri (7:3) i tu prednost do kraja utakmice mirno kontrolirali i čuvali. Prvo ime ponovno je bio mlađekadetski reprezentativac Hrvatske Marko Sudinja, ovog puta sa šest pogodaka.

Zadra 1954 pod vodstvom Mate Valčića i Mate Marače također je bez ikakvih problema slavio. »Obračunao« s Umagom i pobjedom 27:19 zaključio sezonu 2023./2024. Bila je ta pobjeda još »slađa« s obzirom na činjenicu da je Umag u skupini svladao Zadrane 26:28.

Kao i u prvoj utakmici, vrlo čvrsto i u egalu počeo je susret. Dugo su Umažani držali rezultatski priključak, ali krajem prvog poluvremena Zadrani rade 3:0 seriju, a početkom drugog 4:0 i u 26. minuti odlaze na velikih sedam razlike (16:9). Najbolji strijelac u redovima Zadra bio je Toni Profaca sa šest postignutih pogodaka.

Titulom prvaka Hrvatske na kraju su se okrunile Sesvete. Da, upravo one Sesvete koje su u dosta sreće uspjele svladati Zadar 2013 u četvrtfinalu. Viceprvak Hrvatske je Dinamo Zagreb, dok je bronca otišla u ruke rukometaša Ivan-Mikanovaca.

Utakmica za peto mjesto

Zadar 2013 – Ivanić-Grad 20:15 (11:8). Za Zadar 2013 su nastupili: Pustahija, Vrkić 1, Marčina, Milovac, Parić 5, Rogić, Šegarić, Sudinja 6, Čoban 4, Lušić 1, Miočić, Škifić 1, Lukić, Antišin, L. Duvnjak 2, B. Duvnjak. Trener: Matija Merhar.

Utakmica za 13. mjesto

Umag – Zadar 1954 19:27 (9:13). Za Zadar 1954 su nastupili: Ivanac 1, Grgić, Ćoza, Zupčić 1, Vrkić, Romić 3, Profaca 6, Medanić, Samaržija 3, Librenjak 4, Mađerić, Jokić, Reljić 5, Buterin, Skočić 4. Treneri: Mate Valčić i Mate Marača.