34 C°

Zadar 2013 U-13

Zadrani četvrti u Hrvatskoj nakon velike polufinalne drame

05.06.2024. 10:38

Rukometaši Zadra 2013 do 13 godina vjerojatno na najteži mogući način ostali su bez medalje na Završnici prvenstva Hrvatske u Poreču. Mladi rukometaši predvođeni Franom Kardumom i Matijom Merharom bez ikakvih problema prošli su skupinu s četiri pobjede u četiri utakmice. Identično tako prošli su i kroz četvrtfinale protiv Maksimir Pastele, no jučerašnji dan će nastojati što prije zaboraviti.

U jutarnjem programu Zadrani su igrali protiv Zagreba u polufinalu i izgubili nakon raspucavanja sedmeraca (19:20) jer je nakon 30 osnovnih minuta rezultat bio 16:16. Odmah na startu tog susreta Zadrani su na »spavanju« uhvatili Zagrepčane, povezali tri gola te otišli na 3:1, a tik pred odlazak na poluvrijeme imali su i plus četiri (8:4). Zagrepčani se vratili početkom drugog poluvremena te poveli 9:10. Gol za gol igralo do kraja susreta. Dvije sekunde do kraja Dominik Antišin zabija za izjednačenje i donosi Zadru raspucavanje. Golom njega i obranom Ivana Brtana sve je krenulo sjajno, no nakon toga kola su krenula nizbrdo. Kraljević i Škulić nisu realizirali svoje sedmerce, Zagrepčani su sve zabili i otišli u finale.

Unatoč tome, Zadrani si u brzo morali skupiti snage jer su od 13 sati igrali susret za treće mjesto. Tog puta poraženi su od Kozale 16:20. Igralo se gol za gol kroz cijelo prvo poluvrijeme, no početkom drugog Kozala odlazi na dva razlike (7:9). Antišin i Kardum vraćaju egal, ali na ulasku u posljednjih deset minuta Kozala radi seriju 3:1, odlazi ponovno na dva razlike (12:14) i prednost čuva do kraja. Na ulasku u posljednje dvije minute vratar Ivano Bajčić brani sedmerac Zadranima te nakon toga još jedan napad i prelama utakmicu.

Popravak dojma stigao je kada je Dominik Antišin proglašen najboljim lijevim vanjskim igračem u Hrvatskoj u svojoj kategoriji.

Semafor

Skupina A: Čakovec 16:7, Dubrava-Zagreb 22:10, Županja 21:17. Četvrtfinale: Maksimir Pastela 19:12. Polufinale: Zagreb 19:20 (16:16). Za treće mjesto: Kozala 16:20.

Momčad Zadra 2013: Ivan Brtan, Stipe Grubešić, Adrian Kardum, Duje Škulić, Mauro Dundović, Dino Jovanović, Filip Jokanović, Karlo Pedić, Lovre Kraljević, Dinko Didović, Mateo Mamut, Matej Ivanišević, Ivan Harapin, Karlo Šiljeg, Ivan Višić i Jure Kadija. Treneri: Frane Kardum i Matija Merhar.

Redoslijed: 1. Sisak, 2. Zagreb, 3. Kozala, 4. Zadar 2013, 5. Maksimir Pastela, 6. Koprivnica, 7. Dubrava-Zagreb, 8. Karlovac…