21 C°

2. ŽNL

Uvjerljiv početak sezone Sv. Mihovila i Zemunika

25.09.2024. 10:24

Počela je Druga županijska nogometna liga. Nakon što je u uvertiri Debeljak s 2:1 svladao Arbanase, Zemunik je ambicije za ovu sezonu najavio 5:0 pobjedom u Glavici protiv Vrčeva, uz tri gola Mate Margarina i debi na klupi Vlade Kasala, legendarnog igrača Osijeka i Dinama.

Podgradina je u Sutomišćicu na dvoboj sa Sv. Mihovilom stigla s 11 igrača i povela u 10. minuti preko Antona Bačića iz prvog kornera na utakmici. Uslijedio je odgovor domaćina, inače lanjskih viceprvaka. U 21. minuti Leon Cukar iskosa s lijeve strane, s dvadesetak metara, pogađa malu mrežu gostuju za 1:1. U 39. minuti uslijedio je potpuni preokret. Marko Kolega bacio je dugi aut u kazneni prostor gostiju, gdje je Luka Masar najviše skočio i pogodio za 2:1. U 44. minuti u odličnoj akciji Masar vraća povratnu loptu koju Josip Anić propušta kroz noge i na koju natrčava Šime Sikirić, koji pogađa za 3:1 i miran odlazak na odmor domaćih. Na poluvremenu je u igru ušao Josip Zelenčić, koji je prošle sezone bio najbolji strijelac lige. Dobru formu Zelenčić je potvrdio i protiv Podgradine s dva gola nakon asistencija Josipa Anića. Do kraja utakmice još se jednom u strijelce upisao Sikirić da bi Donat Kolega u 82. minuti postigao gol za 7:1. Gosti su u nadoknadi vremena postigli još jedan utješan pogodak za konačnih 7:2.

– Zaslužena pobjeda. Bez obzira na to što su gosti poveli znali smo da smo kvalitetnija momčad i da ćemo ako damo sve od sebe doći do pobjede. Čestitke suigračima na pobjedi koja je plod zajedništva. Na treninzima radimo odlično i jedva čekamo sljedeću utakmicu – izjavio je Šime Sikirić.

Pag je odigrao prvu seniorsku utakmicu nakon pet godina i upisao poraz. Na Julovicu je stigao NOŠK i pobijedio 2:0 golovima Mateja Rogića i Ivana Šoletića u prvom poluvremenu.

PAG   0

NOŠK    2

PAG – Igralište Julovica. Sudac: Josip Kevrić. Pomoćnici: Vrkić, Ervaćinović. Strijelci: 0:1 Rogić (24’), 0:2 Šoletić (43’).

PAG: D. Škoda, F. Škoda (od 32’ Kerhanaj), Radan, A. Škoda (od 57’ Šćiran), Miljanić, Skitarelić, B. Škoda (od 81’ Čović), Maržić, Fabijanić (od 57’ Ilijašević), Dragija, Galić (od 87’ Bačić). Trener: Naum Batkoski.

NOŠK: Marušić, Brkić, Šestan, Šoletić (od 75’ Oštrić), Mikecin (od 65’ Brkić), Dujmović (od 88’ Anzulović), Buterin (od 75’ Marković), Rados, Klapan, Jurkin, Rogić (od 65’ Šare). Predstavnik kluba: Ive Buterin.

SV. MIHOVIL   7

PODGRADINA   2

SUTOMIŠĆICA – Igralište na Foši. Sudac: Krystian Araminčić. Pomoćnici: Narančić, Paragvaj. Strijelci: 0;1 Bačić (10’), 1:1 Cukar (21’), 2:1 Masar (39’), 3:1 Sikirić (44’), 4:1 Zelenčić (47’), 5:1 Zelenčić (52’), 6:1 Sikirić (59’), 7:1 Kolega (82’), 7:2 Žuža (90’).

SV. MIHOVIL: Fantov, Ramov (od 72’ Gotovina), M. Kolega, Vojvodić, Longin (od 46’ Zelenčić), Masar (od 72’ Mekelenić), Tomić (od 62’ Piler), D. Kolega, Anić, Sikirić (od 62’ Dunat), Cukar (od 46’ Vidov). Trener: Krešimir Jaklin.

PODGRADINA: Zubčić, Gospić, Bačić, Žuža, Budan, Marin Kalac, Mate Kalac, B. Nekić, Crnjak, Juričević, L. Nekić. Trener: Marko Nekić.

VRČEVO   0

ZEMUNIK   5

GLAVICA – Igralište Drežlovac. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: Galov, Duspara. Strijelci: 0:1 Margarin (27’), 0:2 Volpi Kobal (31’), 0:3 Margarin (68’), 0:4 Margarin (82’), 0:5 Župan (84’).

VRČEVO: R. Števanja, Dević (od 80’ Z. Galešić), Smokrović (od 80’ Š. Marinović), J. Števanja, K. Galešić, Montabelo (od 71’ T. Števanja), Šimunac, L. Stojčević (od 46’ M. Marinović), M. Stojčević, Jozinović, Katuša. Trener: Ante Serdarević.

ZEMUNIK: Subašić, Valentić (od 83’ Marušić), Margarin (od 83’ Župan), Buljat, Surać (od 69’ Lučić), Volpi Kobal (od 69’ Pinčić), Markota (od 55’ Perić), Lučić (od 55’ Pandža), Ledenko, Validžić, Jukić (od 83’ Baždarić). Trener: Vlado Kasalo.