Nažalost Vekić se nije uspjela osvetiti Zheng za poraz u finalu Olimpijskih igara od prije mjesec dana, Kineskinja je slavila nakon dva sata i 53 minute igre.

U prvom setu su obje tenisačice držale svoj servis i odlučen je i tie breaku u kojem je bolja bila sedma tenisačica svijeta. U drugom setu Vekić je odmah na početku oduzela servis kineskoj tenisačici i povela 2-0, no Zheng je odmah vratila servis.

Vekić na kraju seta dolazi u priliku koju onda i iskorištava i uzima servis za 6-4. U trećem setu međutim Kineskinja oduzima prvi servis Vekić i onda još jedan na kraju čime  si je osigurala pobjedu.

Vekić je u meču servirala devet aseva, a Kineskinja deset, Vekić je napravila osam dvostrukih pogrešaka, a Zheng šest. Hrvatska je tenisačica oduzela servis suparnici dva puta, a svoj je izgubila tri puta.

Kineskinja je imala 33 winnersa, a Vekić 34. No ono što je odlučilo meč su neprisiljene greške, Zheng ih je napravila 21, a Vekić 36.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda kineske tenisačice.