ponedjeljak, 28. listopada 2024

Prva malonogometna liga

Sinjoretovo na vrhu, Višnjik riješio Murvicu

23.10.2024. 12:43

Nakon četvrtog kola Prve lige Udruge za mali nogomet Zadarske županije maksimalan učinak ima vodeće Sinjoretovo, a mogu mu se pridružiti i Torovi uspiju li sutra u 19.30 u zaostaloj utakmici 3. kola u Biogradu pobijediti Kontrol biro. Torovi su prošli vikend sa 6:1 svladali Kontru i potvrdili odličnu formu. Robert Franjkić s tri i Vice Birkić s dva gola predvodili su pobjednički sastav. Biograjaci su zadnjih sezona uglavnom bili na granici ispadanja u niži rang, ali su se uspjeli spasiti, a sada kroje vrh ljestvice.

Sv. Ante je poveo protiv Sinjoretova praktično u prvom napadu i taj je rezultat bio na semaforu do desete minute. Do odmora je Sinjoretovo postiglo tri, a u drugom poluvremenu još četiri gola za konačnih 7:3 i potvrdu prvog mjesta. Murvica je u sezonu krenula s tri pobjede, a onda je naletjela na Višnjik i primila tri pogotka, od kojih je dva postigao Mate Baždarić. Višnjiku je to nakon dva uvodna poraza druga pobjeda u sezoni. Filip Volpi Kobal bio je strijelac za Ploču u 39. minuti i tako svojoj momčadi donio 3:2 pobjedu protiv Varoši, kojoj je to drugi poraz.

Puno toga vidjeli su gledatelji na utakmici između Young Boysa i Vrsi. U 35. minuti je bilo 5:4 za Vrsi, ali su Stefan Vulić i Luka Bilaver svojim drugim pogotcima na utakmici donijeli tri boda »Švicarcima«. Ukratko, bila je to ljepotica kola. Sukošan je, kao i Kontra i dalje na ništici. Posljedica je to novog poraza, ovaj put od Stanova, koji su bili bolji s 4:2.

Igrači Raštana Kanele upisali su prvi bod ove sezone nakon što su odigrali 1:1 protiv aktualnih prvaka iz Kontrol biroa. Ivan Birkić doveo je Raštane u vodstvo u 37. minuti. Nakon 116 »čistih« minuta u sezoni bio je to pri primljeni pogodak KB-ovaca. Ipak, Josip Anić u zadnjoj minuti pogađa za podjelu bodova. I u prošlom kolu Raštane su primile pogodak u 40. minuti, što ih je koštalo poraza (2:1) od Višnjika.