Nedjelja, 30. lipnja 2024

PH za mlađe juniore i juniorke

Sedam medalja Fortiusu, tri Zadru

20.06.2024. 09:25

U Čakovcu je, u organizaciji AK Međimurje, održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe juniore i juniorke. Članovi zadarskog Fortiusa osvojili su sedam medalja, te su završili na osmom mjestu u redoslijedu osvajača medalja. Ove godine najbolja klupska atletičarka Nina Vrdoljak osvojila je dvije medalje. U svojoj glavnoj disciplini, na 200 m uvjerljivo je pobijedila, s novim osobnim rekordom od 24,71, ponovno potvrdivši normu za Europsko prvenstvo do 18 godina, dok je na 100 m (12,54) bila druga. Miriam Medved je na 800 m osvojila drugo mjesto s rezultatom 2:13,72 (osobni rekord) s kojim se još više približila normi za Europsko prvenstvo, koja joj zasad izmiče za 76 stotinki. Teodor Luketić je bio treći u troskoku (12,31, osobni rekord), kao i Cvita Zanki u skoku u vis (1,55). Odlično je za Fortius prošlo bacanje koplja, s dva predstavnika na pobjedničkom postolju, Grgo Dominik Anzulović je bio drugi (55,27), a Jakov Pijaca treći (52,04).

– Ovaj kopljaški dvojac ponovo je osvojio dvije medalje nakon zimskih zlata i srebra, došli su nove dvije medalje – naglasio je Edi Stipić, trener Fortiusa.

Korak do pobjedničkog postolja ostala je ženska štafeta (Pina Ratković, Daria Kovač, Nina Vrdoljak, Miriam Medved) 100 m – 200 m – 300 m – 400 m koja je završila četvrta (2:15,87). Četvrti su bili i Ivan Bujan u skoku u vis (1,75) te Jurica Krešimir u skoku u dalj (6,20 osobni rekord), ženska štafeta 4×100 m (Emma Karamović, Daria Kovač, Pina Ratković, Miriam Medved) s rezultatom 49,79, kao i muška štafeta 4×100 m (Adrian Trajkov, Jakov Pijaca, Luka Kulišić, Krešimir Jurica) s rezultatom 46,21. Na šestom mjestu završili su Lada Lukšić u troskoku (11,51), Noa Stipić u skoku u dalj (6,16) te Daria Kovač na 400 m (59,99). Muška štafeta 100 m – 200 m – 300 m – 400 m (Krešimir Jurica, Adrian Trajkov, Noa Stipić, Jakov Pijaca) je bila sedma (2:11,56). Pina Ratković je bila osma na 100 m (13,18). Sedmo mjesto osvojila je štafeta Fortius II (Paola Zubčić, Lana Jurinović, Lada Lukšić, Cvita Zanki) na 4×100 m (52,92). Osma mjesta osvajali su Lana Jurinović u bacanju koplja (35,32), Daria Kovač na 200 m (26,35, osobni rekord), Teodor Luketić u skoku u vis (1,65), Cvita Zanki u troskoku (10,87) te štafeta Vanesa Linić, Lada Lukšić, Emma Karamović, Cvita Zanki na 100 m – 200 m – 300 m – 400 m (2:25,57).

Na prvenstvu je nastupilo i šest članova ASK-a Zadar, koji su osvojili jednu srebrnu i dvije brončan medalje, a njihovi članovi imali su i tri četvrta mjesta te nekoliko osobnih i klupskih rekorda. U troskoku je nastupila Tamara Jurešić te osvojila srebro (11,98). Na 100 m Karla Žilić je bila četvrta (12,86), dok je u istoj disciplini Natali Barišić osvojila deseto mjesto (13,19). U skoku u dalj Žilić je bila četvrta 5,63 m (osobni rekord), a Luna Mandić šesta 5,45 m (osobni rekord). U skoku u vis Barišić je osvojila broncu (1.55, osobni rekord), a Žilić šesto mjesto (1.55 m). Brončani je bio i Emilio Pucar na 400 m prepone (57,08, osobni i klupski rekord). Pucar je nastupio i u troskoku, gdje je imao četvrti rezultat (12,25). Marta Marinović zbog ozljede nažalost nije završila utrku na 400 m.