18 C°

Prva rukometna liga Jug

Zadar 2013 pobijedio domaćine i sačuvao prvo mjesto

08.10.2024. 13:36

U trećem kolu Prve rukometne lige Jug za igrače do 17 godina rukometaši Zadra 2013 i Zadra 1954 gostovali su u Metkoviću, gdje su im uz domaći sastav suparnici bili i igrači Trilja. I dok u dvobojima protiv Trilja nije bilo neizvjesnosti, te su Zadrani upisali uvjerljive pobjede, utakmice s Metkovcima donijele su izjednačene dvoboje. Zadar 2013 je uspio pobijediti 29:27, nakon što je praktično vodio cijelu utakmicu s dva, tri gola razlike. Domaćini se unatoč stalnom minusu nisu predavali i dvije minute prije kraja smanjili su na 26:27.

Igrači Matije Merhara odgovorili su golovima Ivana Parića i Luke Rogića i tako u četvrtom nastupu u sezoni uspjeli sačuvati stopostotni učinak. S osam golova Marko Sudinja bio je najučinkovitiji igrač u zadarskim redovima, dok su se Parić i Adriano Čoban u strijelce upisali pet puta.

Još neizvjesniji bio je sraz Zadra 1954 i Merkovića, u kojem su do posljednjih minuta igrači iz Mocira imali vodstvo. U nekoliko navrata bilo je i plus četiri (40. minuta, 19:15). Ipak, domaćini su najprije smanjili zaostatak, a onda u zadnjoj minuti i poveli 23:22, da bi 13 sekundi prije kraja Petar Grgić, sa sedam golova najbolji zadarski strijelac, pogodio za podjelu bodova (23:23).