Fantastičan je u sastavu Njemačke bio Renars Uscins sa 14 pogodaka, uključujući i ključne golove za produžetak u zadnjoj sekundi drugog poluvremena te pobjednički šest sekundi prije kraja produžetka, Johannes Golla i Sebastian Heymann su dodali po šest golova za Njemačku, dok je u francuskom sastavu tragičar ispao Dika Mem usprkos 10 pogodaka, osam je dodao Hugo Descat, dok je Vincent Gerard sakupio nestvarne 24 obrane, ali niti to na kraju nije bilo dovoljno.

Francuska je u završnici drugog poluvremena ispustila pobjedu, minutu prije kraja je golom Mema povela sa 29-27, Njemačka je uspjela smanjiti iz sedmerca 10-ak sekundi prije kraja samo da bi nakon izvođenja lopte sa sredine igrališta Uscins oteo loptu Memu i u zadnjoj sekundi susreta pogodio za 29-29.

I u produžetku je upravo Uscins zabio gol za ulazak u polufinale šutom s vanjske pozicije.

Njemačka će u polufinalu u petak igrati protiv Španjolske koja je ranije u srijedu također nakon produžetka svladala Egipat sa 29-28 (8-12, 25-25). Aleix Gomez s devet golova i stopostotnu realizaciju bio je najefikasniji kod Španjolske, Ian Tarrafeta je dodao šet, dok su Yahia Elderaa s osam i Seif Elderaa sa šet pogodaka bili najefikasniji kod Egipta, no nisu pogađali kada je bilo najvažnije.

Kasnije u srijedu igrat će se i preostala dva četvrtfinala, Danska – Švedska u 17.30 i Norveška – Slovenija u 21.30 sati.