Foto: Matija Habljak/PIXSELL
U nekim drugim vremenima u Maksimirskoj 128 bi sve prštalo od medijskih aktivnosti uoči velike europske utakmice, kalibra sutrašnjeg gostovanja kod Betisa, u sklopu otvaranja nokaut faze Konferencijske lige. Tražili bi se načini za podizanje atmosfere u svlačionici i među navijačima, javnosti bi se servirale statistike prijašnjih dvoboja sa španjolskim klubovima, po tko zna koji put bi se prezentirale brojke koje govore da je Dinamo daleko najuspješniji hrvatski klub u europskim natjecanjima…
Sada, međutim, nema apsolutno ničega, kao da su svi u modrom taboru svjesni da razina igre koju momčad demonstrira u drugom dijelu sezone ne može napuniti optimizmom ni najstrastvenije navijače. Umjesto Europe, glavna tema u Maksimirskoj 128 trenutno su pojačanja koja bi trebala imati ključnu ulogu u pokušaju obrane naslova prvaka.
Tako je ovog utorka službeno predstavljen Marko Rog koji se još uvijek oporavlja od ozljede koljena.
– Lijepo se vratiti doma i vidjeti svoje ljude, govoriti naš jezik. Stalo mi je da pomognem klubu, iako trenutno nisam spreman za igru.
Najvažnije je da imamo dobre rezultate i cilj je da doprinesem tome. Malo se mučimo se malo, ali nakon toliko godina dominacije dogodi se takva sezona gdje nisi deset bodova ispred svih već u veljači. I dalje smo tu blizu i borit ćemo se do kraja.
Vjerujem da Dinamo ima kvalitetu za osvajanje naslova prvaka – rekao je Rog, koji bi se na teren mogao vratiti za mjesec dana. Zadnju utakmicu je, pak, odigrao u kolovozu prošle godine, s time da se sada oporavlja od treće ozljede koljena u karijeri.
– Prvi put mi je bilo teško jer sam mjesec dana ranije igrao za reprezentaciju protiv Portugala, a dolazio je EURO. No, mislim da je sada kraj pehovima. Dobro se osjećam i željan sam igre.
Htio bih pokazati ljudima u klubu da mogu pomoći i dati doprinos osvajanju naslova prvaka. To nam je svima cilj – dodao je Rog koji je stigao na posudbu do kraja sezone iz Cagliarija.
Nakon toga mora se vratiti na Sardiniju. No, prema njegovim riječima, moguće je da i iduću sezonu provede u Dinamu.
– Ostat će mi godinu i pol dana ugovora s Cagliarijem. Što se tiče eventualnog ostanka u Dinamu, to će klubovi morati iskomunicirati – objasnio je Rog kojeg sada očekuje nadmetanje s bratićem Dariom Melnjakom i jako dobrim prijateljem Markom Pjacom.
Kako je sam istaknuo, s njima se redovito čuje.
– Dario mi je kao brat, od rođenja smo zajedno. Bit će zanimljivo u obitelji, a on zna da sam veliki Dinamovac. Pjaca mi je veliki prijatelj. Volio bih da smo sva trojica ovdje, ali takav je splet okolnosti.
Veselim se tim utakmicama, Rijeka i Hajduk mi izgledaju dobro i bit će zanimljivo igrati protiv njih – zaključio je Rog.
najnovije
najčitanije
Svijet
Katastrofalni potres
U Venezuelu stiglo 1.600 stranih spasilaca. Traje potraga za preživjelima, ponegdje i golim rukama
Županija
otok vir
Postavljeno devet novih tuševa od Radovanjice do Prezide
Svijet
PRIJEVREMENI IZBORI
PREOKRET U SRBIJI! Vučić najavio da će podnijeti ostavku: ‘Bit ću predsjednik još samo nekoliko tjedana’
Županija
novalja
Šampionsko zvono otišlo u Kolan, ovan MIH farme najbolji na 24. izložbi paške ovce
Zadar
mediteraneo
Kazalište lutaka Zadar poziva na besplatnu radionicu koju vodi Igor Tretinjak
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda