Mlađe generacije

Porazi Zadra1954 U-13, generacije U-15 revijalno

07.06.2024. 11:23
Porazi Zadra1954 U-13,  generacije U-15 revijalno

Osmorica veličanstvenih Zadrana, rukometaša do 13 godina, igralo je u Biogradu te upisali nove poraze u Ligi za poredak 1. HRL-Jug. Osim Zadar 1954 i domaćina Biograda, sudjelovale su još momčadi s krajnjeg juga Hrvatske – Ardiaei i Opuzen. Zadrani su u golijadi protiv Ardiaeija izgubili 33:25. Izgledalo je sve jako dobro do 14. minute kada Dubrovčani povezuju šest pogodaka i rade krucijalnu prednost za konačnu pobjedu. U sljedećem susretu domaćini Biograjci poraženi su od Opuzena 23:13. Gosti iz Opuzena furiozno su krenuli i poveli 4:0. Na temelju te prednosti Opuzenci su manje-više mirno kontrolirali susret. Odmah nakon toga Opuzenci su nadigrali i Zadar 31:11. Nisu Zadrani imali šanse protiv najbolje momčadi Lige za poredak.

Važna pobjeda

Za kraj natjecanja, Biograjci su s 24:21 nadigrali Ardiaei. Vrlo tvrda i teška utakmica je to bila do posljednjih sedam minuta kada Biograjci rade seriju 6:1, odlaze na četiri razlike na manje od minute i pol do kraja (23:19) i u konačnici pobjeđuju. Rukometaši do 15 godina odradili su posljednje ligaške zadatke ove sezone u 1.HRL-Jug. Oba zadarska kluba, Zadar 1954 i Zadar 2013, već su ranije osigurali završnicu Prvenstva Hrvatske u Poreču, stoga je u revijalnom tonu odrađeno posljednje kolo u kojem su igrači Mate Valčića upisali dva poraza, dok su igrači pod vodstvom Matije Merhara upisali pobjedu i poraz, što im je ujedno bio i prvi poraz sezone. Igralo se Dugopolju, a na turniru su sudjelovale četiri najbolje momčad Juga, odnosno putnici na Završnicu. Nadmetanja su otvorili Ribola iz Kaštela i Zadar 1954, a završilo je 20:18. Kaštelani su vodili od šeste minute susreta i prednost nisu više ispuštali do kraja susreta. Zadrani su na malo više od dvije minute do kraja došli na minus jedan (17:18), no Ivan Čavka dvama pogocima donosi pobjedu Riboli.

Fokus na Poreč

Nakon njih, domaćin Dugopolje u ludoj završnici uspio je nadigrati Zadar 2013 19:18. Zadrani su vodili cijeli susret, u nekoliko navrata imali i plus pet na semaforu, no u posljednjih deset minuta su stali. Zabili su tek jedan gol i u posljednjih šest minuta ušli s 18:16. Ipak, do kraja Dugopoljci vežu tri gola i dolaze do pobjede.

Domaćini su ubrzo stigli do druge pobjede, 30:11 protiv Zadra 1954. Uvodnih 7:1 za Dugopolje prelomilo je susret već nakon osam i pol minuta igre. Zadrani su kao i u prvom susretu, bolje ušli u utakmicu, otišli do pet razlike, no protiv Ribole nisu održavali razliku, nego su nastavili ju podizati. Početkom drugog dijela otišli su i na plus deset (21:11) i do kraja mirno, šampionski, iskontrolirali utakmicu. Zadar 2013 s prvog, odnosno Zadar 1954 s trećeg mjesta iz 1. HRL-Jug odlaze u Poreč u borbu s najboljim momčadima Hrvatske.

Tri kadetska reprezentativca iz Zadra 2013

Da Zadar 2013 radi jako dobar posao, već i vrapci na grani znaju. Nakon dvojice reprezentativaca, Marka Sudinje i Vice Lušića, u mlađekadetskoj reprezentaciji na Mediteranskom prvenstvu, sada je uslijedio poziv trojici igrača u kadetsku reprezentaciju. Riječ je o okupljanju u Kampu hrvatskog rukometnog saveza u Umagu, a na popis od 40 igrača ušli su Lovre Duvnjak, Luka Rogić i Niko Šegarić. Okupljanje slijedi 28. lipnja, a trajat će do 4. srpnja.

U-13, m

Ardiaei – Zadar 1954 33:25 (21:13). Za Zadar 1954 su nastupili: Baričević Stepanov 8, Kevrić 1, Gagro 5, Ćoza 3, Prtenjača 7, Grgurev 1, I. Kundid. Trener: Mate Valčić.

Opuzen – Biograd 23:13 (11:5). Za Biograd su nastupili: Milovac 1, Eškinja 3, Babara, Mišulić 4, Zupčić, Morović, Horvat, Ugrinić 3, Salamun 2. Trener: Rikardo Baričić.

Zadar 1954 – Opuzen 11:31 (3:18). Baričević Stepanov, Kevrić 7, Gagro 2, Ćoza 1, Prtenjača, Grgurev, Z. Kundid, I. Kundid 1.

Biograd – Ardiaei 24:21 (8:8). Milovac, Eškinja 7, Babara, Mišulić 5, Zupčić, Morović, Horvat 5, Ugrinić 5, Salamun 2.

U-15, m

Ribola Kaštela – Zadar 1954 20:18 (10:6). Za Zadar 1954 su nastupili: Pešut, Gospić, Grgić 4, Ćoza, Zupčić, Romić 1, Profaca 5, Medanić, Librenjak 5, Mađerić, Vidaić, Jokić, Reljić, Ivković 3, Skočić, Dorontić. Trener: Mate Valčić.

Dugopolje – Zadar 2013 19:18 (7:12). Za Zadar 2013 su nastupili: Pustahija, Vrkić, Milovac, Parić 1, Rogić 2, Šegarić 1, Sudinja 6, Čoban 2, Lušić 3, Miočić, Škifić, Lukić, Šare, L. Duvnjak 3, B. Duvnjak, Marčina. Trener: Matija Merhar.

Zadar 1954 – Dugopolje 11:30 (5:16). Pešut, Gospić 2, Grgić, Ćoza, Zupčić, Romić, Profaca 4, Medanić, Librenjak 3, Mađerić, Vidaić, Jokić 1, Reljić 1, Ivković, Skočić, Dorontić.

Zadar 2013 – Ribola Kaštela 31:16 (17:10). Pustahija, Vrkić 2, Milovac 4, Parić 8, Rogić, Šegarić 1, Sudinja, Čoban, Lušić, Miočić 3, Škifić 5, Lukić 1, Šare 3, L. Duvnjak 2, B. Duvnjak, Marčina 2.