Subota, 6. srpnja 2024

19 C°

PH U šahu

Male Zadranke Antea Petričić i Ika Ninčević prvakinje Hrvatske, Casper četvrti klub

03.07.2024. 13:12

U Trogiru je održano Prvenstvo Hrvatske u šahu za mlađe uzraste, koje je u kategorijama od sedam do 15 godina okupilo ukupno 368 djece. U kategoriji djevojčica do sedam godina prvo mjesto osvojila je Antea Petričić, članica zadarskog Caspera. Petričić je u devet partija upisala sedam pobjeda te po jedan remi i poraz (u prvom kolu). Njena klupska kolekcija Laura Milić bila je četvrta, dok je Ika Ninčević titulu prvakinje Hrvatske osvojila u kategoriji do šest godina. Brončana medalja među djevojčicama do osam godina pripala je Korini Ćurković.

– U klubu, odnosno igraonici šaha, svake godine imamo stotinjak djece. S njima ne radimo treninge šaha, nego je naglasak na igri. Igramo se šaha, bez ikakve obveze ili pokušaja treniranja u nekom klasičnom smislu. To je pristup koji u ovoj dobi djece daje rezultate, ali, što je i još važnije, u njima potiče ljubav prema šahu. Osvojiti Prvenstvo Hrvatske u bilo čemu je veliki izazov, u što mo se i ovaj put uvjerili – kaže Veljko Šagi, trener Caspera.

Na PH je nastupilo pet članova Zadra, te jedan iz bibinjskog Gorana. Blizu odličja ostao je Jure Tadić, član Zadra, koji je u kategoriji do 14 godina bio četvrti sa šest bodova, koliko je imao i trećeplasirani Ivan Žužić, član Krka.

Na neslužbenoj listi klubova prema osvojenom odličjima s dva zlata i jednom broncom Casper je na četvrtom mjestu. Prvi je Novi Zagreb (2-1-3), a drugo mjesto dijele Crikvenica i Križevci s dva zlata i jednim srebrom). Ukupno su sudionici iz 24 kluba osvojili medalje.

U-7 (ž): 1. Antea Petričić 7,5, 4. Laura Milić 6, 9. (prva do 6 godina): Ika Ninčević (sve Casper, Zadar) 3 boda.

U-9 (m): 10. Adrian Petani (Casper) 5,5, 23. Teo Bajlo (Zadar) 4, 32. Lucija Lisica (Goran, Bibinje) 3 boda.

U-9 (ž): 9. (treća do 8. godina) Korina Ćurković (Casper) 4,5 boda

U-13 (m): 28. Andrija Mučaji (Casper) 5 bodova

U-15 (m): 11. (4. do 14 godina) Jure Tadić 6, 67. (34. do 14 godina) Niko Karamarko 3,5, 69. Lovre Radulić (svi Zadar) 3,5

U-15 (ž): 17. Katarina Benić (Zadar) 4 boda.

U-7 (ž): 1. Antea Petričić 7,5, 4. Laura Milić 6, 9. (prva do 6 godina): Ika Ninčević (sve Casper) 3 boda.