25 C°

PK Jadera i PK Zadar

Jako dobri rezultati mladih zadarskih plivača i plivačica u Šibeniku

18.10.2023. 15:48

U Šibeniku na bazenu Crnica održano je 18. natjecanje Sveti Mihovil za plivače 2009. i 2012. godište te plivačice 2010. do 2013. godišta. Natjecanje se održalo u dva dijela, a 260 natjecatelja je bilo podijeljeno u četiri kategorije. Među njima svoje nastupe odradilo je 13 članova PK Jadera i 23 iz PK Zadar. Članovi Zadra su u konkurenciji od 17 klubova završili osmi u ukupnom redoslijedu plivača, dok su plivačice osvojile drugo mjesto te srebrni prijelazni pehar. U najmlađoj kategoriji (D), Šime Markulin je osvojio srebrno odličje na 50 m slobodno (31.34). Korak do postolja bio je i na 50 m leptir, gdje je zauzeo četvrto mjesto (36.46). Šesti je bio na 50 m leđno (40.73) i 100 mješovito (1:24.34). U istoj je kategoriji Aria Bonačić bila četvrta na 50 m leđno (44.38).

Najuspješnija zadarska plivačica kategorije C bila je Laura Župan, peta na 50 m slobodno (32.29)i šesta na 50 m leptir (37.77), 50 m leđno (38.96) i na 100 m mješovito (1:23.60). Toni Mršić koji je na 50 m leđno (35.44) i na 50 m leptir (35.37) osvojio četvrto i peto mjesto. U B kategoriji Tonka Plavčić je bila peta na 100 m leptir (1:27.56), kao i na 200 m mješovito (2:50.93), dok je šesta vrijeme imala na 100 m slobodno (1:09.81). Filip Župan na 100 m leđno (1:09.81) bio četvrti, a na 200 m mješovito osvojio je šesto mjesto (2:34;75). U najstarijoj, A kategoriji šeta mjesta osvajale su Mia Zekanović na 100 m slobodno (1:07.50) i Zrna Šijaković na 100 m leptir (1:17.71).

PK ZADAR

Ženska kadetska štafeta na 4×100 m slobodno (4:30.89): Mia Zekanović, Tonka Plavčić, Mareta Mikulić, Zrna Šijaković osvojila je srebrno odličje dok je mlađa kadetska štafeta na 4×50 m slobodno (2:30.31): Adriana Knežević, Lea Erceg, Ana Knežević i Laura Župan bila brončana. Muška kadetska štafeta na 4×100 m slobodno (4:28.69) bila je šesta, a mlađa kadetska štafeta na 4×50 m slobodno (2:06.36) zauzela je četvrto mjesto.

Od Jadere najbolje je plasmane ostvario Antonio Dobrić (2011.), koji je nastupio u C kategoriji. Deveti je bio na 50 m prsno (42.13, osobni rekord) i 50 m leptir (37.46, osobni rekord) dok je na 50 m leđno (37.31) bio deseti. U ženskoj konkurenciji D kategorije Erika Sommer Bem (2013) je zauzela peto mjesto u na 50 m leđno (44.52, osobni rekord) dok je na 50 m slobodno imala deveto vrijeme (38:30). U C kategoriji Cvita Vlatković (2012.) je zauzela deveto mjesto na 50 m (40.87). Mlađa kadetska štafeta: Antonio Dobrić, Adrian Pavić, Noa Miočić, Marcel Prenđa osvojili su sedmo mjesto na 4×50 m slobodno (2:09:67).

Sastavi

Zadar: Mareta Mikulić, Andrija Radas, Matija Ukalović, Ante Vucić, Ana Knežević, Paulo Sinovčić, Adriana Knežević, Lea Erceg, Lucijan Kotlar, Adrian Marinović, Ivan Mrčela, Lovre Čakarun, Tin Mršić, Zara Brtan, Anna Veselić, Laura Župan, Mia Zekanović, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić, Filip Župan, Toni Mršić, Šime Markulin, Aria Bončić. Voditelji: Ivan Karavida, Maja Štrbac.

Jadera: Matej Brkić, Antonio Dobrić, Gabriel Kovačević, Klara Maruna, Noa Miočić, Adrian Pavić, Marcel Prenđa, Erika Sommer Bem, Marin Šimičević, Jelena Šimunac, Cvita Vlatković, Vito Vukoša, Lucija Zanki. Voditelji: Marijan Čulina, Lucijan Krpina, Natalie Renée Vittori.