18 C°

Prvenstvo Hrvatske u sportskom ribolovu s obale

Ivan i Domagoj Pribilović zlatni

09.10.2024. 13:12

U istarskom mjestu Ližnjan, u organizaciji SRU-a Marlera, održano je Prvenstvo Hrvatske u sportskom ribolovu s obale. Titulu ekipnih prvaka Hrvatske osvojili su Ivan Pribilović i njegov prvi rođak Domagoj Pribilović, članovi biogradske Podlanice, koji su s Antonijom Pribilovićem, Ivanovim bratom, bili i jedini predstavnici Zadarske županije na PH-u. Natjecanje je okupilo 24 najbolja sportska ribolovca u ovoj kategoriji, koji su prethodno prošli županijska i međužupanijska natjecanja. Biograjci su imali dva plasmanska boda, četiri manje od drugoplasiranih Tomasa Lukarića i Darija Šutića (Lovrata, Krk) te brončanih Marka Kelama i Ivana Tomaša (Nebojsija, Kaštel Kambelovac). U pojedinačnom dijelu Domagoj je bio četvrti i ostao korak do pobjedničkog postolja, Ivan je završio sedmi, a Antonio 11. Ivana i Domagoja krajem listopada očekuje Svjetsko prvenstvo s obale do 21 godine, koje će se održati u Irskoj.

ŠRK Ičići organizirao je Prvenstvo Hrvatske u sportskom ribolovu s obale za kategoriju do 16 godina. Lovilo se na plaži u Medveji, gdje je drugo mjesto osvojio Dinko Klarić iz zadarskog Zubaca, koji je imao deset plasmanskih bodova. Zlatni je bio Fran Baćac (Galeb, Raša) s osam plasmanskih bodova. Iz Zubaca je nastupio i Borna Benić koji je završio na 16. mjestu. Zadarski dvojac bio je korak do odličja u ekipnom dijelu u kojem su bili četvrti, a do bronce ih je dijelio jedan plasmanski bod. Luka Perica iz benkovačke Sipe osvojio je sedmo mjesto.