Srijeda, 3. srpnja 2024

16 C°

Test u Zagrebu

Hrvatski vaterpolisti nakon peteraca svladali Mađare u pripremnoj utakmici za OI

Autor: Davor Petrović

01.07.2024. 06:23

Marko Bijač je sjajno branio

ZAGREB   Pripremna utakmica vaterpolista: Hrvatska – Mađarska: 16:15 (4:1, 3:3, 2:3, 3:5, 4:3). Raspucavanje: De. Varga – Popadić brani, Fatović 13:12, Vamos 13:13, Joković – stativa, Manhzercz 13:14, Harkov 14:14, Zalanki 14:15, Bukić 15:15, Ve. Vigvari – Bijač brani, Žuvela 16:15. Otvoreni bazen Mladosti. Gledatelja: 300. Suci: Fanulović (Hrvatska), Kovacs (Mađarska).

HRVATSKA: Bijač, Burić 1, Fatović 4, Lončar, Joković, Bukić 2, Lazić 1, Žuvela 1, Kržić, Vrlić, Butić, Harkov 3, Popadić.

MAĐARSKA: Szakonyi, Angyal 1, Manhercz 3 (1), Molnar, Vamos 1, Nagy, Zalanki 2, Fekete 1, Kovacs, De. Varga 2 (1), Vi. Vigvari, Harai 2, Banyai.

Igrač više: Hrvatska 14 (6), Mađarska 15 (7). Peterci: Hrvatska -, Mađarska 3 (2). Tri osobne pogreške: Lončar (22’), Kržić (23’), Molnar (28’), Lazić (29’), Angyal (30’).

Jedina službena prijateljska utakmica na zajedničkim treninzima s Mađarskom hrvatskoj je reprezentaciji donijela pobjedu nakon peteraca, no jasno je da ovom prilikom rezultat ipak nije bio primaran. Ivica Tucak i Zsolt Varga isprobavali su taktičke varijante i nisu koristili sve igrače koje su pozvali na pripreme za Olimpijske igre u Parizu. Pritom je hrvatski izbornik imao nešto više razloga za zadovoljstvo, pogotovo tijekom prvih deset minuta igre.

U tom je razdoblju hrvatska reprezentacija stekla velikih pet golova prednosti (6:1), a Marko Bijač je sjajno branio. Mađari su u nastavku utakmice hvatali priključak i u dva navrata su lovili izjednačenje, s time da su peterce izborili u zadnjoj sekundi preko Krisztiana Manhercza.