19 C°

PLIVANJE

Članovi Plivačkog kluba Zadar nastupili u Ljubljani: Zrna Šijaković i Šime Markulin najuspješniji

22.10.2024. 13:27

Dvadeset članova Plivačkog kluba Zadar osvojili su 19 odličja u Ljubljani (Slovenija) na međunarodnom plivačkom mitingu 3. Ribin jesenski pokal 2024. U 25 m dugačkom bazenu natjecalo se 470 plivača iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine i Cipra. U pratnji trenera Željka Olujića i trenerice Maje Štrbac, na prvom natjecanju zimskog dijela sezona za Zadar su nastupili: Andrija Radas, Niko Baričević, Filip Gajić, Matija Ukalović, Andrea Uhoda, Karla Sorić, Danica Sorić, Mia Zekanović, Mareta Mikulić, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić, Laura Župan, Toni Mršić, Tin Mršić, Paulo Sinovčić, Šime Markulin, Anna Veselić, Ana Knežević, Adriana Knežević, Aria Bončić. Kroz tri dijela natjecanja, plivači su se natjecali u muškoj i ženskoj konkurenciji u četiri kategorije: A (2007. i stariji), B (2008./09.), C (2010./11.), D (2012. i mlađi). Zadrani su osvojili 19 medalja, od kojih 17 pojedinačnih te dvije štafetne. U kategoriji B mlađi junior Andrija Radas je na 800 m slobodno (9:48.03) osvojio broncu, kao i mlađa juniorka Andrea Uhoda na 100 m leđno (1:15.28).

Kad je riječ o kategoriji C kadetkinja Zrna Šijaković je bila zlatna na 800 m slobodno (9:56.72) i 50 m leptir (31.21), srebrna na 100 m leptir (1:11.94), te brončana na 400 m slobodno (4:47.87). Kadetkinja Mareta Mikulić je imala drugi rezultat na 100 m leđno (1:12.15). U kategoriji D mlađi kadet Šime Markulin koji je osvojio srebro na 50 m leptir (33.54), 100 m leptir (1:18.15) te 50 m prsno (41.88) i bronce na 50 m slobodno (29.96) i 100 m slobodno (1:06.96). Mlađa kadetkinja Laura Župan osvojila je zlato na 100 m leđno (1:18.53) i broncu na 50 m slobodno (30.56). Na 100 m leđno, mlađa kadetkinja Aria Bončić (1:23.67) bila je srebrna, a Ana Knežević u istoj disciplini (1:24.11) bronččana. U kategoriji D, na postolje se popela i mlađa kadetkinja Adriana Knežević, druga na 50 m prsno (41.80).

Ženska štafeta 4×50 m slobodno (A+B): Danica Sorić, Andrea Uhoda, Karla Sorić, Mareta Mikulić osvojila je srebro (1:59.86), a C+D (Zrna Šijaković, Ana Knežević, Laura Župan, Mia Zekanović) broncu u istoj disciplini (2:00.26).