Kvalifikacije za SP

Messi zabio tri gola i dvaput asistirao za pobjedu Argentine

Autor: Portal Novi list

16.10.2024. 09:00

Messi je stigao do 109. gola u dresu Gaučosa i prestigao Iranca Ali Daeija na listi najboljih strijelaca u reprezentativnom dresu

RIJEKA Argentina je sa čak 6:0 svladala Boliviju u kvalifikacijama za SP, a Leo Messi je zabio tri pogotka i tome pridodao dvije asistencije, ostvarivši deseti “hat-trick” u dresu reprezentacija. Osim toga Messi je s tri nova gola prestigao Iranca Ali Daeija na listi najboljih strijelaca u reprezentativnom dresu.

Igraču Inter Miamija  ovo je bio 187. nastup za reprezentaciju i 109. pogodak. Vodeći strijelac Cristiano Ronaldo zabio je 132 pogotka.

Kapetan Gaučosa je mrežu tresao u 19., 84. i 86. minuti, a u 43. minuti asistirao je za gol Lautaru Martínezu, dok je tri minute kasnije poslužio i Juliána Álvareza. Za Argentinu je još zabio i Thiago Almada u 69. minuti

Argentina je ovom pobjedom zadržala prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj utakmici s 22 boda iz 10 utakmica.