UTAKMICA ISTINE

ŠOK U LEIPZIGU! Talijani zabili duboko u sudačkoj nadoknadi za izjednačenje

Autor: Robert Hrkać

24.06.2024. 19:57

Hrvatska i Italija su u Leipzigu odigrali 1 : 1, čime su Vatreni došli na korak od ispadanja s Europskog prvenstva. Nakon prvog poluvremena koje je završilo bez golova, Hrvatska je u vodstvo došla preko Luke Modrića, koji je zabio desetak sekundi nakon što mu je Gianluigi Donnarumma obranio kazneni udarac.

Potom su Talijani jurnuli prema vratima Livakovića, ali do pogotka nisu mogli doći sve do posljednjeg napada. Tada je Spallettijeva zamjena Matteo Zaccagni pogodio rašlje Livakovićevih vrata za konačnih 1 : 1.

Hrvatska može proći sada samo kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe, a da bi se to dogodilo, Engleska mora pobijediti Sloveniju s barem tri gola razlike, a Danska mora pobijediti Srbiju. Potom Turska mora pobijediti Češku, a Portugal Gruziju.

98′ Kraj!

98′ Zaccagni je zabio za Italiju. Makkelie je odmah potom svirao kraj.

95′ Pokušao je Perišić, no lopta odlazi daleko od vrata.

90′ Igrat će se još osam minuta nadoknade.

89′ Izišao je Kramarić, ušao Juranović.

87′ Nakon rukometnog prebrojavanja Chiesa je ubacio za Scamaccu, koji je zamalo kratak.

81′ Fagioli i Zaccagni mijenjaju Jorginha i Darmiana.

80′ Majer ulazi umjesto Modrića

78′ Pongračić je požutio nakon prekršaja.

77′ Retegui je uhvaćen u zaleđu.

73′ Luka Ivanušec je dobio žuti karton zbog ispucavanja lopte.

72′ Raspadori je pokušao iz slobodnog udarca, lopta odlazi u korner.

70′ Iz igre izlaze Sučić i Kovačić, ulaze Perišić i Ivanušec.

69′ Talijani su žestoko pritisnuli.

67′ Lopta je došla do Darmiana, ali Stanišić je to blokirao.

65′ Ponovno je Chiesa izborio korner.

61′ Chiesa je ubacio u kazneni prostor, Pongračić izbacuje u korner. Potom je Bastoni bio najviši, ali njegov pokušaj glavom odlazi iznad vrata.

57′ Chiesa ulazi umjesto Dimarca.

55′  Penal je izveo Luka Modria, a njegov udarac je obranio Donnarumma. U nastavku akcije Budimir je pucao, Donnarumma obranio, a Modrić pospremio loptu u mrežu za 1 : 0!

52′ Brozović je tražio Budimira, lopta je otišla do Kramarića, čiji šut udara u ruku Frattesija. VAR provjerava situaciju! Penal za Hrvatsku!

49′ Modrić je ubacio iz prekida, ali talijanska obrana to čisti. U nastavku akcije Kramarić je centaršutom pokušao pronaći Budimira, ali lopta ne dolazi do napadača Osasune.

46′ Kod Italije je ušao Frattesi umjesto Pellegrinija, kod Hrvatske Budimir umjesto Pašalića.

45+1 Kraj prvog poluvremena!

45′ Igrat će se još jedna minuta sudačke nadoknade.

42′ Nezgodni Retegui stvara probleme Šutala, koji je primoran raditi prekršaje.

37′ Pašalić je izborio korner.

36′ Pellegrini je pokušao s ruba kaznenog prostora, ali Livaković brani.

35′ Nekoliko prekršaja razbilo je ritam susreta.

30′ Vatreni su brzom akcijom izbacili nekoliko Talijana, no bez konkretne prilike.

27′ Livaković je sjajnom obranom spasio Hrvatsku. Bastoni je ostao sam na pet metara, ali ‘Livi’ je to paradom zaustavio.

26′ Retegui je dobio loptu u kaznenom prostoru nakon pogreške Šutala, ali lopta odlazi u korner.

24′ Luka Sučić je napravio prekršaj na Pellegriniju i dobio žuti karton.

22′ Ponovno je Retegui bio u dobroj šansi, ali njegov udarac blokiraju naši braniči. Novi korner za Italiju.

21′ Calafiori je fantastično ubacio na glavu Reteguija, čiji šut od glave Gvardiola odlazi tik pored vratnice.

17′ Stanišićev ubačaj odlazi u ruke Donnarumme.

14′ Di Lorenzo je ponovno imao dosta prostora, ali njegov centaršut Gvardiol skreće u korner.

13′ Andrej Kramarić je sjajnom fintom izbacio nekoliko talijanskih braniča, no njegov ubačaj prema Pašaliću izbija Donnarumma.

11′ Di Marco je ubacio s lijeve strane, a Pellegrini šalje udarac glavom pored vrata.

7′ Di Lorenzo je prizemnim ubačajem tražio Raspadorija, no Pongračić izbija loptu u aut.

5′ Luka Sučić je fantastičnim udarcem iz daljine testirao Donnarummu.

4′ Prve četiri minute protekle su u ispitivanju snaga.

1′ Počela je utakmica u Leipzigu.

Hrvatska nogometna reprezentacije večeras od 21 sat traži put do nokaut faze Europskog prvenstva u Njemačkoj. Protivnik izabranicima Zlatka Dalića je Italija, aktualni europski prvak, a osvajanje tri boda ključna su za prolazak dalje.

Postoji šansa i da s dva boda izborimo osminu finala, ali to je samo u sferi teorije. Napravljene su četiri promjene u odnosu na susret s Albanijom. Stanišić i Pongračić vratili su se u prvih 11, dok su Mario Pašalić i Luka Sučić zamijenili Lovru Majera i Brunu Petkovića.

Sastavi

Hrvatska: Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Kovačić, Brozović, Modrić – Mario Pašalić, Kramarić, Sučić

Italija: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian  – Barella, Jorginho – Raspadori, Pellegrini, Dimarco – Retegui