Srijeda, 16. listopada 2024

24 C°

LIGA NACIJA

NEVJEROJATNA UTAKMICA VATRENIH! Hrvatska se vratila pa prosula vodstvo, Livaković 'pocrvenio'

Autor: Robert Hrkać

15.10.2024. 20:01

Vatreni su u nevjerojatnoj utakmici u Varšavi remizirali s Poljskom 3-3 i došli na korak do plasmana u četvrtfinale Lige nacija. Domaćin je poveo već u petoj minuti preko Zielinskog, koji je naciljao suprotni kut Livakovića.

Hrvatska je izjednačila u 19. minuti preko fenomenalnog voleja Borne Sose s 20 metara, a onda su Petar Sučić i Martin Baturina u dvije minute zabili prvijence za reprezentaciju. Zalewski je u 45. minuti ‘kopirao’ pogodak Zielinskog, a do boda su Poljaci stigli preko odličnog udarca Szymanskog u 68. minuti.

U 76. minuti isključen je Dominik Livaković zbog prekršaja na Lewandowskom, ali se rezultat do kraja susreta nije mijenjao. Vatreni su tako ostali na drugom mjestu sa 7 osvojenih bodova, dok trećeplasirana Poljska ima 4. Portugal je prvi s 10 bodova, a posljednja Škotska (1).

96′ Kraj susreta.

90′ Sosa je sada morao očistiti dubinsku loptu Poljaka. Igrat će se još šest minuta.

87′ Kapustka je ubacio, ali je očistio Gvardiol.

85′ Poljska gradi novi napad, ali naši reprezentativci su dobro postavljeni.

79′ S klupe ulaze vratar Nediljko Labrović i Luka Sučić, a izlaze Baturina i Erlić.

76′ Livaković je dobio izravni crveni karton zbog prekršaja na Lewandowskom! Hrvatski vratar je prvi došao na loptu, ali je u nastavku udario poljskog napadača.

75′ Jan Bednarek je bio u odličnoj prilici, ali ne pogađa glavom iz blizine.

74′ Ulazi Kapustka, a izlazi Zielinski.

70′ Izišao je Kramarić, ušao Pašalić.

68′ GOL ZA POLJSKU! Szymanski je pogodio s ruba kaznenog prostora za 3-3.

67′ Tempo se malo smirio zadnjih nekoliko minuta.

62′ Izlaze Swiderski, Kaminski i Moder, a ulaze Lewandowski, Ameyaw i Oyedele.

61′ U izvanrednoj je situaciji bio Budimir, čiji udarac glavom brani fantastični Bulka.

60′ Matanović se izborio za šut, ali Bulka to odbija u korner. To je bio posljednji dodir Matanovića u utakmici, a zamijenio ga je Budimir.

57′ Sada je Perišić bio u dobroj situaciji, ali bivši krilni napadač Hajduka puca pravo u Bulku.

55′ Kramarić je lijepo probio lijevu stranu, no njegov ubačaj odlazi preko glave Matanovića. Modrić je potom fantastično raspalio s 25 metara, ali Bulka to vadi ispod grede.

54′ Lewandowski, koji je iznenađujuće ostao na klupi, krenuo je sa zagrijavanjem.

51′ Pokušao je Perišić, ali blokirali su to Poljaci. Ostaje naš napad.

49′ Zalewski je sjajno prošao kroz našu sredinu, šutirao je, ali Livaković spašava Vatrene.

48′ Nespretan pokušaj Urbanskog završava u rukama Livakovića.

46′ Počeo je nastavak.

45+2 Kraj prvog poluvremena.

45′ GOL ZA POLJSKU! Zalewski je smanjio iz pozicije odakle je zabio Zielinski.

43′ Poljaci su i dalje pod šokom. Ne uspijevaju povezati linije.

38′ Poljski izbornik je već odlučio mijenjati. Izlazi Dawidowicz, a ulazi Piotkowski.

35′ Kaminski je bio u odličnoj prilici, ali njegov udarac iz kuta brani Livaković.

32′ Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Joško Gvardiol.

29′ Velika šansa za Hrvatsku! Lopta se odbila do Martina Erlića, no njegov siloviti udarac odlazi iznad vrata.

26′ Gol za Hrvatsku! Nevjerojatno što se događa u Varšavi. Minutu nakon pogotka Sučića zabio je i Baturina!

24′ GOL ZA HRVATSKU! Petar Sučić je lijepo zabio u suprotni kut Bulke nakon asistencije Baturine!

23′ Vatreni su preuzeli inicijativu nakon Sosinog pogotka. Baturina je sada bio u dobroj situaciji, ali njegov šut završava u bloku.

20′ Gol za Hrvatsku! Nakon što je Modrićev ubačaj iz slobodnog udarca odbijen, lopta je došla do Borne Sose koji izvanrednim volejom probija Bulku za 1-1!

19′ Ako ne ide kroz igru, pokušat ćemo zaprijetiti iz prekida. Slobodan udarac s desne strane za Modrića.

18′ Napokon smo došli u zadnju trećinu, ali loptu je nepotrebno izgubio Baturina.

16′ Lopta je većinom u nogama Poljaka, koji se ne libe visoko stisnuti naše stopere.

14′ Poljska je izborila slobodni udarac u opasnoj zoni. Ne izgledamo najbolje u ovom trenutku. Šutirao je Moder, ali bezopasno.

11′ Kiwior se našao u dobroj poziciji, ali njegov udarac s 25 metara odlazi iznad Livakovićevih vrata.

9′ Hrvatska se trgnula nakon početnog šoka, ali bez konkretne prilike.

5′ Gol za Poljsku! Zielinski je pogodio s lijeve strane kaznenog prostora. Lopta je na putu prema Livakovićevim vratima okrznula Erlića.

5′ Ubačaj Zalewskog završava u bloku, a sekundu kasnije je Matanović izborio prekršaj.

3′ Poljaci drže loptu u svom posjedu, ali nemaju rješenja kroz sredinu.

1′ Počela je utakmica u Varšavi.

Hrvatska večeras igra svoju četvrtu utakmicu u Ligi nacija. Protivnik je Poljska, koju su Vatreni prije mjesec dana pobijedili u Osijeku pogotkom Luke Modrića iz slobodnog udarca.

Naša reprezentacija bi pobjedom osigurala mjesto u četvrtfinalu, u slučaju da Portugal ne izgubi od Škotske, što bi nam otvorilo vrata i statusu nositelja u ždrijebu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine. Utakmica se igra u Varšavi, a evo sastava momčadi:

Hrvatska: Livaković – Šutalo, Erlić, Gvardiol – Perišić, Modrić, P. Sučić, Sosa – Baturina – Kramarić, Matanović

Poljska: Bulka – Dawidowicz, Bednarek, Kiwior – Kaminski, Szymanski, Moder, Zielinski, Zalewski – Swiderski, Urbanski