U noći s nedjelje na ponedjeljak, po srednjeeeuropskom vremenu, Argentina i Kolumbija igraju finale Copa Americe na Hard Rock stadionu u Miamiju.

„Reprezentacija je simbol jedinstva. Po tom pitanju ne postoji polarizacija. Pobijedimo li u finalu sve ćemo proslaviti danom građana i danom jedinstva kolumbijskog naroda“, rekao je predsjednik Petro koji je najavio da će sve državne službe dobiti slobodan dan, a ujedno je pozvao privatne tvrtke da u tom slučaju također svojim radnicima daju slobodni dan.

Argentinski nogometaši su zajedno s Urugvajem rekorderi Copa Americe s 15 osvojenih naslova pobjednika. Kolumbija, koja je u polufinalu pobijedila baš Urugvaj s 1-0, ima samo jedan naslov. Dogodilo se to 2001. godine kada je i organizirala ovo natjecanje.

Uz ovogodišnje i 2001. godinu Kolumbija ima još jedno izgubljeno finale, a na posljednjoj Copa Americi u Brazilu osvojila je treće mjesto. Argentinci brane naslov pobjednika.