Europsko prvenstvo

HRVATSKA - ALBANIJA 2:2 Albanci na samom kraju došli do izjednačenja

Autor: Hina/K.E.

19.06.2024. 13:55

U utakmici 2. kola B skupine EURA u Hamburgu su nogometaši Hrvatske i Albanije odigrali 2-2 (0-1).

Albanci su poveli pogotkom Qazima Lacija u 11. minuti nakon ubačaja Jasira Asanija, a izjednačio je Andrej Kramarić u 74. minuti na dodavanje Ante Budimira.

Samo dvije minute kasnije nakon akcije Budimira i Luke Sučića albanski branič Klaus Gjasula je postigao autogol.  U 95. minuti upravo Gjasula postiže gol za izjednjačenje.

U ovoj skupini u četvrtak igraju Italija i Španjolska. U zadnjem kolu u ponedjeljak Hrvatska igra s Italijom.

Reuters

90+7 minuta KRAJ UTAKMICE. Drama na kraju Albancima donijela 1 bod.

90+6 minuta Albanija zabija za 2-2.

90. minuta Igrat će se još 6 minuta sudačke nadoknade.

89. minutaSjajan solo prodor Baturine, ali obranio je albanski golman.

88. minutaOdličan udarac Modrića, ali pokraj gola.

84. minutaUmjesto Kovačića i Kramarića ulaze Baturina i Sosa.

76. minuta JOŠ JEDAN!!! NAKON UDARCA SUČIĆA LOPTA SE ODBIJA OD ALBANSKOG BRANIČA ZA PREOKRET I 2-1!

74. minutaNAPOKOOON! KRAMARIĆ ZABIJA ZA 1-1.

65. minuta Josip Šutalo ostao je ležati na travnjaku nakon duela, a Vedran Ćorluka je dobio žuti karton zbog prigovora.

60. minuta Hrvatska izgleda puno bolje nego u prvom poluvremenu, ali još uvijek nema gola.

52. minuta Napokon se Hrvatska probudila, odličan udarac i Pašalića.

50. minuta Odličan udarac Luke Sučića, ali brani albanski golman!

46. minuta Na predahu umjesto Majera i Brozovića ušli Pašalić i Sučić.

Kraj prvog poluvremena, Hrvatska gubi s minimalnih o-1. S obzirom na igru, moglo je puno gore.

45+1. minuta Hrvatsku ponovno spašava Livaković!

38. minuta Udarac Brozovića s 30-ak metara, ali lak plijen za albanskog golmana.

31. minuta Velika prilika za Albaniju, ali fantastično brani Livaković!

29. minuta Albanija zamalo došla do povećanja prednosti!

26. minuta Odlična prilika za Petkovića nakon ubačaja, ali označeno je zaleđe.

20. minuta Prva prijetnja Vatrenih. Brozović je tukao s vrha šesnaesterca i poslao loptu kraj suprotne vratnice.

15. minuta Hrvatska ne izgleda dobro, Albanci puni samopouzdanja jure prema Livakoviću po drugi pogodak.

11. minuta Šok na početku! Albanija zabila za 0-1.

7. minuta Prekršaj za Hrvatsku na dobroj poziciji za udarac

1. minuta Počela je utakmica, sretno Hrvatska!

Stigao je taj “sudbonosni dan”. Hrvatska nogometna reprezentacija  za otprilike sat vremena u Hamburgu igra drugu utakmicu Europskog nogometnog prvenstva protiv Albanije. Kockice su preplavile drugi najveći grad Njemačke, najpoznatiji po svojoj velikoj luci na rijeci Labi. Ipak mjesto radnje danas nije famozna luka, nego Volksparkstadium. Krasotica od 57 tisuća ljudi danas će sigurno biti nakrcana hrvatskim navijačima.

Foto

Hrvatska - Albanija, Vedran Karuza

avatar

Snimio: Vedran Karuza

19.06.2024. 13:59

Izbornik Dalić odlučio je promijeniti neke stvari u odnosu na prvi susret, pa tako od prve minute startaju Ivan Perišić, Bruno Petković i Josip Juranović. S obzirom na ostatak sastava, očito je kako će Joško Gvardiol igrati stopera, dok će Juranović i Perišić zatvarati bekovske pozicije.