Nedjelja, 6. listopada 2024

Premijer ženska liga

Zadranke uvjerljive na gostovanju u Šibeniku

06.10.2024. 20:44

Nakon četiri i pol godine košarkašice Zadra dočekale su pobjedu u Premijer ženskoj ligi, slavile su večeras na gostovanju kod Šibenika. Završilo je 85:64. Domaće igračice su nakon dvije minute povele 7:4, a sve ostalo bilo je u znaku ekipe Luke Bujasa, koja je pobjedničke namjere pokazala već u prvoj četvrtini. Do poluvremena Zadranke su uspjele podignuti prednost na dvoznamenkastu razliku, a sve dvojbe riješile su u 27. minuti, kada je na semaforu zasvijetlilo 39:63, nakon što su domaće skoro pet minuta bile bez postignutog koša. Do kraja dvoboja Zadar je rutinsku sačuvao prednost u dvoboju koji je najavio da ova ekipa može igrati važnu ulogu u Premijer ligi. Trener Bujas može biti zadovoljan i s 53 skoka, te 25 asistencija njegovih igračica. Podatak je to koji potvrđuje kvalitetu uspješne ekipne izvedbe.

Zadar je do pobjede predvodila petorka Tea Turić (17 poena, 9 skokova, 9 asistencija), Lola Stipić (19 p, 5 sk), Antonija Božić (10 p), Josipa Zovko (15 p, 8 sk, 6 as), Emilija Podrug (14 p, 13 sk, 5 as), pri čemu su Turić i Zovko imale valorizaciju 26. Dvoznamenkasti broj minuta upisale su i Marieta Lisica, te Edita Škec.

Rezultati 2. kola: Zadar Plus – FSV 72:60, Šibenik – Zadar 64;85, Studio Zagreb – Ragusa 69:83, Medveščak – Trešnjevka 2006 50:63, KAŽL – Plamen Požega 70:78, Brod na Savi – Pula 75:80.
Raspored 3. kola: Trešnjevka 2009 – Zadar Plus, Zadar – Studio Zagreb, Pula – Medveščak, P, Požega – Brod n/S, Ragusa – KAŽL, FSV – Šibenik.

ŠIBENIK      64
ZADAR      85
(20:25, 14:20, 14;21, 16:19)
ŠIBENIK – SD Baldekin. Gledatelja: 100. Suci: Leo Roglić, Petar Pepur, Luka Pribisalić.
ŠIBENIK: Čipčić 6, Kaučić 6 (3-4), Dragović, Baban, J. Milković 7, Lawhorne 18 (4-4), Perković, Strize 15 (5-5), Džafić, Šarić 3, Vlaić, Johnson 9 (2-3). Trener: Stipe Bralić.
ZADAR: Turić 17 (1-2), Vidaković, Božić 10, Stipić 19, Klarica, K. Milković, Lisica 2, Zovko 15, Škec 8 (2-2), Podrug 14 (4-6). Trener: Luka Bujas.