PH do 12 godina

Školi košarke Zadar bronca, Vito Ivanov u najboljoj petorci

Autor: Šime Ćurko

26.06.2024. 10:26

Na 20. Otvorenom prvenstvu Hrvatske u košarci za dječake do 12 godina, koje je održano u Zagrebu (Dubrava), momčad Škole košarke Zadar osvojila je treće mjesto. U konkurenciji 35 klubova, pod vodstvom trenera Marina Pulje i Marije Sipine, zadarski su dječaci upisali sedam pobjeda i jedan poraz, u polufinalu od Kastva.

U dvoboju za brončanu medalju svladali su sastav Dražen Petrović iz Šibenika. Posebno priznanje dobio je Vito Ivanov, koji je uvršten u najbolju petorku turnira. Sa 77 koševa Ivanov je četvrti strijelac natjecanja. Prvo mjesto osvojio je Split, koji je u finalu savladao Kastav s 38:34.

Održano je i PH za djevojčice, na kojem u konkurenciji 16 ekipa nije bilo klubova iz Zadarske županije. Tako su završila sva nacionalna košarkaška prvenstva za ovu godinu.

Prethodno je Škola košarke Zadar s momčadi do 13 godina bila četvrta na PH. Kad je riječ o KK-u Zadar kadeti (U-17) su osvojili zlato, juniori (U-19) srebro, a pretkadeti (U-15) broncu.

Rezultati ŠK Zadar, skupina C: Roling 40:27, Dubrava II 47:14, Požega 41:19, Akademija Mrav 64:13. Redoslijed skupine C: 1. ŠK Zadar 4-0 (+137), 2. Roling 3-1, 3. Požega 2-2, 4. Dubrava II 1-3, 5. Akademija Mrav 0-4. Osmina finala: Cres 52:35.

Četvrtfinale: Cedevita 29:28. Polufinale: Kastav 34:42. Za treće mjesto: Dražen Petrović: 42:35.

Za ŠK Zadar nastupili su: Vito Ivanov, Paolo Terzin, Maro Ninčević, Karlo Zrilić, Matej Peša, Duje Prtenjača, Ander Banić, Lovre Marinov, Leo Burčul, Šime Sorić, Dino Batović, Eugen Šaban, Filip Mišulić, Andrija Ivon.