Utorak, 14. svibnja 2024

24 C°

NBA liga

Ivica Zubac ubacio 16 poena i uhvatio osam skokova u pobjedi nad Spursima, osam skokova i pet asistencija Darija Šarića

Autor: Portal Novi list

30.10.2023. 08:30

Lakersi poraženi u produžetku u Sacramentu

RIJEKA Aktualni NBA prvaci, košarkaši Denver Nuggetsa slavili su s uvjerljivih 128-96 na gostovanju u Oklahoma Cityju. Gosti su u prvom poluvremenu postigli 69 koševa i imali prednost od 18 poena (69-51) koju su do kraja utakmice sustavno povećavali te u posljednjoj četvrtini otišli i na preko +30. Nikola Jokić je za 30 minuta ubacio 28 koševa uz 14 skokova i pet asistencija. Michael Porter Jr. je postigao 20 poena i imao devet skokova, a Jamal Murray je spojio 19 koševa i osam asistencija za prvake.

U domaćoj momčadi se istaknuo Chet Holmgren s 19 poena. Jalen Williams je ubacio 13, a Tre Mann 12 koševa. Najbolji igrač Thundera Shai Gilgeous-Alexander je postigao samo sedam poena šutirajući iz igre mizernih 2/16.

Ovo je bila treća pobjeda Nuggetsa u isto toliko nastupa u novoj sezoni, a Thunder je doživio prvi poraz nakon dvije uvodne pobjede.

Clippersi su na krilima Kawhija Leonarda (21 poen), Paula Georgea i Russella Westbrooka (19 poena) stigli do domaće pobjede protiv Spursa. Zapaženu partiju pružio je i Ivica Zubac koji je za 22 minute provedene na parketu upisao 16 poena i osam skokova. Victor Wembanyama na svom prvom NBA gostovanju upisao je 11 poena, pet skokova i dvije asistencije.

Dario Šarić ubacio je četiri poena uz osam skokova i pet asistencija za 21 minutu odigranih na gostovanju protiv Houston Rocketsa. Stephen Curry zaključio je utakmicu i pobjedu svoje momčadi s 24 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Kingsima je primala drama protiv Lakersa, riješena tek u – produžetku. De‘Aaron Fox bio je najraspoloženiji kod Sacramenta s 37 poena, dok su goste nosili Anthony Davis (30 poena, 16 skokova) i LeBron James (27 poena, 15 skokova).

Giannis Antetokounmpo upisao je 26 poena i 11 skokova u domaćem porazu Bucksa od Hawksa koje je predvodio Trae Young s 20 poena i 11 asistencija. Philadelphia  je uz 35 poena i 15 skokova Joela Emiida svladala Portland.