26 C°

SP U-16

Galušić donio sedmo mjesto na svijetu

25.06.2024. 10:55

Pobjedom u utakmici za sedmo mjesto na Svjetskom vaterpolskom prvenstvu, hrvatska reprezentacija do 16 godina zaključila je svoje natjecanje. Nakon »crnog« vikenda u kojem je prvo izgubljeno četvrtfinale, a potom i susret koji je odlučivao hoće li se ići u borbu za peto ili sedmo mjesto, jučer su s Malte stigle dobre vijesti.

Rezultatom 11:10 pobijedila je Hrvatska Srbiju u svojem posljednjem susretu. Srbi su furiozno otvorili susret i poveli 3:0, no Hrvati vraćaju rezultat u egal do kraja prve četvrtine. Srbi ponovno bolji na otvaranju, ovog puta druge četvrtine, a Hrvati ponovno dostižu rezultat. Ipak, na veliki odmor se išli s 8:6 za Srbiju. U četvrtoj četvrtini Hrvati konačno bolje plivaju. Tri i pol minute do kraja treće dionice mini Barakude dolaze i do prvog vodstva na susretu (10:9). Dvije minute do kraja susreta Zadranin Toni Galušić zabija svoj prvi i jedini gol na susretu, odvodi Hrvatsku na dva razlike te prelama susret.