Srijeda, 26. lipnja 2024

PREKID PRIJENOSA

EURO: Kibernetički napad na poljsku televiziju

16.06.2024. 19:09

Kibernetički napad prekinuo je internetski prijenos poljske javne televizije nogometne utakmice Poljske protiv Nizozemske u nedjelju na Europskom prvenstvu, objavila je državna televizija TVP.

TVP je rekao da je otkrio distribuirani napad uskraćivanja usluge (DDoS) na početku utakmice. Rečeno je da je napad izveden s IP adresa koje se nalaze u Poljskoj, ali nema naznaka tko je izvršio napad.”Nakon manje od minute, počeli smo poduzimati radnje u suradnji s nacionalnim operaterima, što je dovelo do ublažavanja napada. Naši IT timovi vratili su usluge.”, rekao je TVP u objavi na platformi društvenih medija X.

DDoS napadi funkcioniraju tako da velike količine internetskog prometa usmjeravaju prema ciljanim poslužiteljima u relativno nesofisticiranom pokušaju da ih izbace s mreže.

Poljska je izgubila uvodnu utakmicu skupine D s 2-1 nakon što je nizozemska zamjena Wout Weghorst postigao gol za pobjedu u 83. minuti.