11 C°

Domdjoni pobjeđuje i traži pravu formu

Autor: Zvonimir Petrović

30.03.2009. 22:00

Proteklog vikenda u organizaciji Karate kluba Sokol iz Splita održan je međunarodni turnir za sve dobne kategorije Kup Jadrana na kojem je nastupilo 600 natjecatelja u borbama i katama. Karate klub B iz Biograda nastupio je sa 10 natjecatelja u kategoriji učenika, mlađih kadeta, juniora i seniora. Kod učenika (-30 kg) Borna Barišić radio je repasaž za treće mjesto te je u velikoj želji napravio nekoliko pogrešaka, ali i četvrto mjesto je poticaj za daljnji rad. Matej Prekljušaj u istoj kategoriji (-38 kg) nastupio je prvi put i dogurao do polufinala. Izgubio je nakon sudačkog preglasavanja, a u borbi za treće mjesto nedostajala mu je koncentracija te je osvojio također četvrto mjesto. Kod mlađih kadeta Davor Kapović (-36 kg) pobijedio je sve protivnike i osvojio prvo mjesto, dok Krešimir Kapitanović (+57 kg) nije uspio u finalu zbog pada koncentracije i psihičke stabilnosti pobijediti protivnika te je osvojio drugo mjesto. U kategoriji juniora (-61 kg) Dino Urem ima dvije uzastopne pobjede i zasluženo prvo mjesto, dok (-76 kg) Ante Mrvičić nije uspio pobijediti juniorskog prvaka hrvatske Josipa Livadu te mu je pripalo drugo mjesto. Vidljiv je mali pad poslije Europskog prvenstva, ali prema riječima trenera Svemira Mrvičića, tek sada je u fazi priprema te očekuje od njega više želje i zalaganja. Mrvičić kaže da je zadovoljan nastupom svojih boraca.
Među seniorima (-61 kg) Dino Urem izgubio je od Stepića 1:4 te je odmah zauzeo treće mjesto, dok je Danil Domdjoni pokazao sve svoje kvalitete te je prvo porazio Nina Nrkca sa 2:0 te dugo radio finale sa Stepićem i dobio 3:0. Također i on je u fazi priprema i treninga pred Europsko prvenstvo, trenutačno nije u top formi, a i ima problema s ozljedama. No, i pored toga taj problem kod Domdjonija nije toliko uočljiv te se aktualni svjetski u europski prvak nada obrani titule na skorašnjem Europskom prvenstvu u Zagrebu.
Biograđani se tako iz Splita vraćaju sa šest medalja i to tri zlatne, dvije srebrne i jednom brončanom medaljom.